Під такою назвою у Тернопільському навчально-виховному комплексі №7 з ініціативи управління освіти і науки Тернопільської міської ради, Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу стартував літературно-мистецький арт-проект.
Навчально-виховний заклад об’єднує початкову школу і дитячий садок. У ньому виховуються і навчаються діти від 3 до 10 років. Учнівський, педагогічний і батьківський колективи в ньому – одна сім’я! Тут кожна дитина має змогу розвивати свої таланти під керівництвом натхненних і невтомних творчих педагогів. Саме тому організатори проекту запропонували талановитим учням і вчителям інсценізувати казку «Пастка для орла» Богдана Мельничука і Лілії Костишин.
На прем’єру були запрошені учителі мистецтва навчальних закладів міста, відомі та молоді художники, письменники, журналісти тощо.
Головними дійовими особами у книжці є Білочка, Їжачок, Зайчик, Бобер і Орел. Проте на сцені глядачі мали змогу спостерігати за подружжям Їжачків, Бобрів, веселою компанією Білочок, які прийшли до родини Зайченят на новосілля. Радісний настрій лісових звірят зіпсував непроханий гість, двоголовий орел, який оголосив усіх своїми рабами, підступно захопивши ліс. Проте він, мабуть, не знав, що дружба – велика сила! Друзі згуртувалися і перемогли двоголового орла – дали йому гостинця – ховрашка, зробленого на зразок солом’яного бичка. Орел потрапив у пастку. Його відправили в бочці у вільне плавання.
Глядачі із захопленням спостерігали за майстерною акторською грою юних акторів, були зачаровані зворушливими піснями звіряток, танцями з елементами акробатики тощо. Автор казки Богдан Мельничук назвав проект цікавим і потужним. Його надзвичайно вразила постановка вистави (режисери – учителі школи –Сагаль Оксана Зіновіївна та Надозірна Галина Ігорівна). Привітали постановників, учнів-акторів, педагогів школи та авторів з успішною прем’єрою відомі митці Тернополя. «Я зачарований! Боявся, щоб моє серце не зупинилося від захоплення виставою. Велика подяка учителям, які підготували її. Дорогі діти, ви скоро станете дорослими, але вже змалку загартували в собі любов до України. Любіть одне одного і любіть Україну!» – зі сльозами на очах сказав заслужений художник України Ярослав Омелян.
Своє захоплення акторською грою юних аматорів висловив і заслужений художник України Євген Удін. Високо оцінив плідну роботу адміністрації та педагогів закладу, яким вдалося відтворити на сцені художній дивосвіт творчої палітри Богдана Мельничука, Лілії Костишин, Миколи та Ірини Кафтанів.
Володимир Якубовський, головний художник Тернопільського академічного обласного театру актора і ляльки, наголосив: «У театрі ляльок 22 акторів, але не у всіх так горять очі, як у вас, діти. Неперевершеною була та щирість, з якою ви грали свої ролі. Сама атмосфера вистави настільки чудова, що в кожного в серці відчувалося ваше дитяче тепло, захопило і те, як ви співали, танцювали, емоційно передавали зміст п’єси. Обов’язково беріть участь у різних фестивалях та конкурсах».
«Дуже професійна гра акторів, продумані костюми, аквагрим – усе в поєднанні дало неперевершений результат. Уже з перших десяти хвилин я був зачарований. Надзвичайно вдячний за чудове театральне дійство учням, педагогам та авторам п’єси», – зауважив художник-живописець, член творчо-мистецької групи «Євген Удін і компанія» Володимир Шумило.
Люба Поворозник, майстер народних художніх промислів, лауреат обласної мистецької премії ім. Олени Кульчицької, запевнила, що дуже хочеться, щоб виставу побачили учні різних шкіл, адже скільки у її створення вкладено праці й дорослими, й дітьми-акторами. Подякувала усім за чудову дитячу казку із серйозним дорослим змістом.
Директор ТНВК № 7 Волинець Ліліана Мирославівна подякувала дітям – справжнім акторам, які є гордістю школи; учителям, яким вдалося розкрити справжній акторський талант школярів – головним режисерам вистави Г.І. Надозірній , О.З. Сагаль, педагогам С.Ю. Черкас, Л.З. Білинській, музкерівнику О.Д. Турчиняк, а також усім працівникам закладу, бо вистава – це спільна творча робота усього дружного колективу.
Учениця 3 класу Катерина Нітефор (грала роль Зайчихи) сказала, що їй спочатку було дуже страшно, коли побачила повну залу чужих людей, проте радіє, що вистава вдалася і має такий успіх. Остап Курівчак, учень 3 класу, який зіграв роль Їжачка, дуже зрадів, що гратиме у казці. «Я розумів, що потрібно гарно виступити. Дуже дякую своїй мамі, яка мене вдома багато тренувала, щоб я вчив текст із правильною інтонацією».
Усі маленькі актори за чудову акторську гру нагороджені дипломами управління освіти й науки Тернопільської міської ради. Відзначений також і педагогічний колектив ТНВК за активну підтримку дитячої творчості, формування сприятливого мистецького середовища.
Не обійшлося й без солодких подарунків юним талановитим акторам від спонсорів заходу: Українського козацтва та Михайла Ратушняка, голови правління Ліги підприємців «Українська справа».
Галина ФЕДУН,
заступник директора Тернопільського
комунального методичного центру
науково-освітніх інновацій та моніторингу