Повідомити новину

Поширити:

6 травня 2001 р. створено Бережанський агротехнічний інститут, який увійшов до структури  Національного аграрного університету. Сьогодні тут:

  • створено 11 кафедр;
  • функціонують факультети агроінженерії та енергетики, економіки і природокористування;
  • працюють 8 докторів наук, професори, більше 50-ти кандидатів наук, доцентів;
  • студенти навчаються на військовій кафедрі з присвоєнням офіцерського звання;
  • старшокурсники мають можливість проходити стажування у США, Австрії, Данії, Німеччині, Польщі, Швейцарії;
  • цьогоріч стали студентами 100 випускників шкіл, переважно сільських;
  • всього навчаються 1014 бакалаврів, 102 – спеціалісти і 315 – магістрів.

З жовтня 2017 р. директором Відокремленого підрозділу Національного університету біоресурсів і природокористування України «Бережанський агротехнічний інститут» став доктор економічних наук, професор Мирон Миколайович Жибак.
Виступивши з передвиборною програмою у жовтні минулого року, нині він втілює її в життя. Зокрема, проведено ліцензування нових спеціальностей: «Професійна освіта (електротехніка та електромеханіка)», «Менеджмент»,  розширено ліцензування обсягу підготовки ОС «Магістр» спеціальності  «Облік і оподаткування». Налагоджено також спільні проекти з передовими агропідприємствами Тернопільщини щодо розширення баз для практичної підготовки студентів.
– Адже програма виробничого навчання, зокрема практик, вимагає докорінних змін, – наголосив директор. – Проходження цього процесу намагатимемося забезпечити в агрохолдингах «Мрія», «Лендком», агрофірмі «Дзвони». А керівництво практикою доручено висококваліфікованим фахівцям вищезгаданих підприємств.
Також я порушив питання про надання агроінститутові землі для проведення науково-дослідної роботи. А на полігоні ми розпочали ремонт техніки, яку використовуватимуть для практичної підготовки студентів і надання послуг населенню, що дасть змогу збільшити обсяги надходжень позабюджетних коштів.
– Знаю, що Бережанський агротехнічний інститут приваблює вступників  насамперед тим, що є можливість стажування за кордоном…
– І надалі це буде пріоритетом. А першочергово відправлятимемо студентів, які досягатимуть високих успіхів у вивченні теоретичного матеріалу. До того ж їм слід набувати і навичок, які необхідні як в Україні, так і в інших державах. Передусім – лідерські якості, стресостійкість, організованість, вміння управляти персоналом тощо.
Зрозуміло, що студенти повинні вивчати й іноземні мови. І не лише ті, хто потрапить за кордон. Бо основні наші інвестори, які найближчим часом будуть в Україні, вимагатимуть таких спеціалістів. Тож у Бережанському виші запроваджена курсова підготовка зі створенням додаткових факультативів з передовою методикою вивчення іноземної мови. Тому непродуманою бачиться  вимога Міносвіти про ЗНО з іноземної мови аж після 4 курсу. І це при тому, що цю дисципліну вивчають лише на першому…
Але для сучасного аграрного виробництва потрібні фахівці, які мають не лише грунтовні знання, а й відповідний практичний досвід, який усе більше береться до уваги на ринку праці. Тож у виші не готують фахівців вузького профілю. Той, хто працює в аграрній галузі, має бути всебічно обізнаним. Тут діє курсова підготовка за робітничими професіями тракторист-машиніст, електрогазозварювальник, коваль, водій автотранспортних засобів одразу кількох категорій, лаборант хімічного аналізу.
– Мироне Миколайовичу, ви в колективі з 2003 року.
– Так, і я вдячний колегам за кредит довіри, який мені надали, обираючи на посаду директора.
– Переконана, що вам відомі проблеми й запити студентів…
– Звичайно. А тому й навчати їх будемо відповідно до Ліцензійних умов, і створюємо нормальні соціально-побутові умови. Плануємо зробити ремонт у гуртожитку, у місцях загального користування. Намагаємося відновити спортивні досягнення студентських футбольних і волейбольних команд, з настільного тенісу, армреслінгу та інших видів спорту. Вже розпочали ремонт стадіону та спортзалу.
– Бережанський агротехнічний інститут славився успіхами у художній самодіяльності.
– І тепер над цим працюємо. У Різдвяні дні, приміром,  в актовій залі зібрала  студентів і викладачів прадідівська традиція – відзначення народження Сина Божого. Вшанували у нашому навчальному закладі й Героїв Небесної сотні, зібравшись біля меморіальної дошки Устима Голоднюка, який загинув на Майдані, пішовши туди  зі студентської лави.
Можу гарантувати, що ми й надалі будем виховувати юнаків і дівчат у такому дусі, щоб можна було ними пишатися. А це в змозі  зробити колектив, в якому трудиться команда однодумців і висококваліфікованих професіоналів.

Оксана ВОЛОШИНА