Повідомити новину

Поширити:

Минув рік, відколи Тернопільську обласну раду очолив екс-депутат Верховної Ради, знаний у краї політик Михайло Головко. 25 листопада 2020 року відбулося перше засідання сесії новообраної Тернопільської обласної ради VII скликання. Станом на 23 листопада 2021 року голова облради провів 11 пленарних засідань, під час яких приймали надважливі для області рішення, вирішили чимало актуальних питань. Михайло Йосифович переконаний: все, що цьогоріч вдалося зробити – результат плідної, злагодженої роботи керівництва області.  Днями очільник краю запросив на зустріч регіональних журналістів, щоб поділитися результатами, здобутками річної роботи.

Бюджет: надходження та видатки

23 грудня 2020 року прийнято рішення № 48 «Про обласний бюджет на 2021 рік», окрім того, протягом 2021-го внесено зміни та доповнення до обласного бюджету на 2021-й рік.

«Враховуючи те, що обласна рада, згідно із Законом України, наділена повноваженнями найвищого представницького органу усіх територіальних громад, за рахунок коштів обласного бюджету упродовж звітного періоду вишукувалися гнучкі фінансові механізми в сфері бюджетного регулювання з метою вирішення питань фінансової підтримки окремих громад та об’єктів господарювання», – розповів пан Головко.

До слова, за дев’ять місяців цього року до загального фонду надійшло 638,6 млн грн власних доходів. Спеціальний фонд за доходами виконано на 97,2 млн грн. Видатки бюджету за означений період становлять 1694,5 млн грн (загальний фонд – 1165,5 млн грн, спеціальний – 529 млн грн).

«Із загального фонду на освітню сферу спрямовано 593,4 млн грн, охорону здоров’я – 104,3 млн грн, соціальний захист і соціальне забезпечення – 88,1 млн грн, культуру й мистецтво – 89,7 млн грн, фізичну культуру та спорт – 30,8 млн грн. Також станом на 15 листопада 2021-го року з державного бюджету в Тернопільську область надійшло 1 517,828 млн грн міжбюджетних трансфертів. Окрім цього, за цей період з бюджету розвитку на будівництво та регіональний розвиток спрямовано 49,2 млн грн. На утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок субвенції з державного бюджету освоєно 341 млн грн», – додав очільник області.

Станом на 1 листопада виконання заходів обласних програм профінансовано на майже 79 мільйонів гривень. Найбільша кількість програм діє у сферах: фізичної культури і спорту, підтримки молоді та захисту прав дітей; захисту населення і територій; освіти й науки; культури; соціального захисту; сільського та лісового господарства.

«Варто зазначити, що Тернопільська обласна рада забезпечила надання матеріальної допомоги та виплат: 1331 особі, які постійно проживають на території області, перебувають у складному матеріальному становищі, внаслідок стихійного лиха, нещасного випадку, важкого захворювання, інших складних обставин (сума видатків – 2 650 700 грн);  683 мобілізованим особам, учасникам АТО/ООС, учасникам-добровольцям АТО/ООС, їх сім’ям, сім’ям загиблих (померлих) учасників АТО/ООС, учасників-добровольців АТО/ООС, членам їх сімей, постраждалим учасникам Революції Гідності, членам сімей Героїв Небесної сотні (сума видатків – 4 009 700 грн)», – наголосив Михайло Йосифович.

Голова зазначив, що до кінця цього року до загального фонду обласного бюджету очікується отримати 870,3 млн грн доходів, що на 139,8 млн грн (19,1%) більше фактичних надходжень 2020-го року.

Підтримка медзакладів краю

«Варто зазначити, що Тернопільська облрада спрямувала: 15 382,0 тис. грн з обласного бюджету комунальному некомерційному підприємству «Буданівський обласний заклад з надання психіатричної допомоги» Тернопільської обласної ради для виплати (погашення заборгованості) заробітної плати працівникам закладу, оплату енергоносіїв тощо; Мельнице-Подільському психоневрологічному будинку-інтернату для проведення ремонту харчоблоку з виробничими цехами та двох їдалень; капітальний ремонт відділення анестезіології та інтенсивної терапії з операційним блоком комунального некомерційного підприємства «Тернопільська обласна дитяча клінічна лікарня» Тернопільської обласної ради, а також на перекриття даху та обладнання водовідвідних стоків у закладі; комунальному некомерційному підприємству «Тернопільський обласний клінічний онкологічний диспансер» Тернопільської обласної ради для проведення капітального ремонту радіологічного корпусу для встановлення лінійного прискорювача; реконструкцію приміщень Тернопільського обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів з надбудовою та влаштуванням шатрового даху; Більче-Золотецькій обласній лікарні реабілітації на придбання рентгенівського апарата та обладнання для нього; реконструкцію приймально-діагностичного відділення комунального некомерційного підприємства «Бережанська центральна районна лікарня» Бережанської районної ради; виплату пільгових пенсій комунальним закладам охорони здоров’я Тернопільської обласної ради; оплату комунальних послуг й енергоносіїв закладів охорони здоров’я, соціального захисту тощо.

З метою придбання медичного лінійного прискорювача для діагностики ракових захворювань, згідно з рішенням Тернопільської обласної ради № 246, комунальному некомерційному підприємству «Тернопільський обласний клінічний онкологічний диспансер» Тернопільської обласної ради надано дозвіл на отримання кредиту в акціонерному товаристві «Державний експортно-імпортний банк України».

Згідно з рішенням постійної комісії Тернопільської обласної ради з питань охорони здоров’я, сім’ї, материнства, дитинства, підтримано клопотання комунального некомерційного підприємства «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Тернопільської обласної ради щодо дозволу на закупівлю автомобілів швидкої медичної допомоги для надання екстреної медичної допомоги у віддалених населених пунктах області. Цьогоріч передано більше 20-ти таких автомобілів. В подальшому, запевняє пан Головко, мають намір оновити весь автомобільний парк «швидкої».

 Запровадили низку актуальних програм

Михайло Йосифович каже, що серед найважливіших рішень, прийнятих Тернопільською обласною радою, є: «Про стратегію розвитку Тернопільської області на 20212027 роки та план заходів з її реалізації у 20212023 роках»; «Про програму соціально-економічного та культурного розвитку Тернопільської області на 2021 рік»; «Про обласну програму забезпечення розвитку освіти в Тернопільській області на період 2021–2024 років»; «Про обласну програму впровадження Української Хартії вільної людини в освітніх закладах Тернопільської області на 20212024 роки»; «Про обласну програму «Дітям Тернопільщини – якісне і безпечне харчування» на період 2021–2024 років»; «Про обласну програму популяризації знань з історії України та Тернопільщини через сучасні цифрові онлайн-ресурси на 20212025 роки»; «Про цільову соціальну програму оздоровлення та відпочинку дітей на період до 2025 року»; «Про обласну комплексну програму підтримки сім’ї, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми на період до 2025 року»; «Про обласну цільову програму національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 20212025 роки» тощо.

З ініціативи голови Тернопільської обласної ради Михайла Головка вперше розроблено та ухвалено програму протидії шкідливим звичкам, формування тверезого і здорового способу життя серед дітей та молоді Тернопільської області на 2021–2025 роки.

«Важливим вважаю те, що цьогоріч внесено зміни до рішення Тернопільської обласної ради «Про затвердження положення щодо відзначення преміями учнів, студентів закладів освіти Тернопільщини». Суть змін полягає у тому, що відтепер грошові винагороди отримуватимуть також випускники, які склали ЗНО на 199 балів», – наголосив очільник краю.

Також облрада ухвалила звернення до вищого керівництва держави щодо повернення звання «Герой України» з удостоєнням ордена Держави Шухевичу Роману Осиповичу та Бандері Степану Андрійовичу (посмертно); щодо підтримки проекту Постанови Верховної Ради України «Про відзначення 80-річчя створення Української повстанської армії»; щодо захисту української мови; щодо присвоєння звання Героя України із врученням ордена Держави Євгену Коновальцю (посмертно); щодо захисту білорусько-українського кордону; щодо необхідності прийняття Закону «Про територіальну оборону України»; щодо встановлення історичної справедливості у питанні незалежності України; щодо запровадження невідкладних заходів, спрямованих на посилення обороноздатності України; щодо впровадження дієвих заходів, спрямованих на боротьбу з пандемією COVID-19; щодо забезпечення нормальних умов для виживання та діяльності малого і середнього бізнесу; щодо недопущення підвищення тарифів на комунальні послуги; щодо розподілу коштів екологічного податку та інші.

2022-й у Тернопільській області проголошено Роком Ярослава Стецька, Роком Соломії Крушельницької та Роком УПА.

Рішенням сесії запроваджено відзнаку Тернопільської обласної ради «За заслуги перед Тернопільщиною» імені Ярослава Стецька для нагородження за визначні заслуги у розбудові Тернопільської області, розвитку її економічного, науково-технічного, військового, гуманітарного, соціально-культурного потенціалу, вихованні дітей, захисті державних і регіональних інтересів, піднесенні міжнародного авторитету Тернопільської області, за благодійну, милосердну, громадську діяльність на благо Тернопільщини, вагомий особистий внесок в утвердження суверенітету Української держави.

Співпраця з іншими областями

Цьогоріч ухвалено рішення «Про налагодження співпраці і розвиток партнерських зв’язків Тернопільської обласної ради з органами місцевого самоврядування інших областей України». Зокрема, згідно із рішенням, схвалено Меморандуми про міжрегіональну співпрацю між Тернопільською обласною радою та Івано-Франківською і Волинською обласними радами задля розвитку співробітництва в галузях: освіти, науки й культури; охорони здоров’я та соціального захисту; розвитку туризму і спорту; інвестицій, у томі числі з питань залучення міжнародної технічної допомоги; екології та раціонального використання природних ресурсів тощо.

«Додам, що з метою забезпечення належного економічного та соціального розвитку територіальних громад, сіл, селищ, міст краю депутати облради утворили Тернопільське обласне комунальне лісогосподарське підприємство «Тернопільоблагроліс» та Тернопільське обласне комунальне підприємство «Тернопільоблнадра», – зазначив пан Головко.

Будівництво доріг

За словами очільника краю, цьогоріч обласна рада спрямувала більше півмільярда гривень на ремонт автомобільних шляхів місцевого значення.

Якість проведення ремонтних робіт – ключова вимога до їх виконавців, зауважив Михайло Головко. Комунальне підприємство Тернопільської обласної ради «Наглядінвестбуд» визнано замовником закупівлі робіт капітального і поточного середнього ремонту автомобільних доріг місцевого значення та вулиць комунальної власності на 29-ти об’єктах. Окрім того, цьогоріч «Тернопількомунінвест» відремонтувало 26,9 км доріг місцевого значення та 68 684 кв. м вулиць комунального значення. Також проведено ремонт штучних споруд: міст Ігровиця – Дубівці – Смиківці; міст (Почаїв – Зборів) – Білоголови – Городище; міст Об’їзна Тернополя – Великий Глибочок – Осташівці тощо.

Міжнародна співпраця і налагодження звязків

«Тернопільщина – край, відкритий не лише для туристів, а й для бізнесу. Територіальні громади краю презентували свій потенціал під час форуму «Тернопільщина: кластер можливостей», який об’єднав представників бізнесу, політиків і державних органів влади, які зацікавлені у розвитку Тернопільської області. Делегати більше 30-ти країн світу, провідних банківських установ та інституцій, успішні підприємці, а також міжнародні фінансові й інвестиційні компанії мали змогу ознайомитися з пропозиціями місцевих виробників. Водночас форум став чудовим майданчиком для обміну думками між фахівцями різних галузей і владних структур. У такому форматі захід відбувся вперше з ініціативи Тернопільської обласної ради в рамках тісного співробітництва із Торгово-промисловою палатою України. До слова, Тернопільська обласна рада підписала цьогоріч Меморандум про співпрацю з Торгово-промисловою палатою України», – розповів голова обласної ради.

Варто зазначити, що цього року Михайло Головко провів офіційні зустрічі з 64-ма іноземними делегаціями. Зокрема, з головами дипломатичних представництв країн «Великої сімки»; Генеральним Консулом Республіки Польща у Луцьку Славоміром Місяком; Надзвичайним та Повноважним Послом Федеративної Республіки Бразилія в Україні паном Нортоном де Андраде Мелло Рапеста; головою правління Німецько-української промислово-торговельної палати Александром Маркусом; Генеральним консулом Чеської республіки у Львові паном Павелом Пешеком; Надзвичайним та Повноважним Послом Угорщини в Україні паном Іштваном Ійдярто; виконавчим віце-президентом Асоціації українсько-китайської дружби, Президентом та генеральним директором української міжнародної медіа-культури «UIMC» паном Лю Юйданом; Надзвичайним та Повноважним Послом Республіки Узбекистан в Україні Курмановим Алішером Анваровичем. Голова Тернопільської обласної ради взяв участь у роботі Форуму Українсько-Американського партнерства та ХХХ ювілейного економічного форуму «Європа у пошуках лідерства», який відбувся у польському Карпачі.

«Тернопільщина стала приємним відкриттям для іноземців. Ми робимо усе, щоб презентувати наш край, зацікавлювати потенційних інвесторів. Ми відновимо роботу аеропорту…

Як бачимо, вдалося зробити чимало. На мою думку головною запорукою хорошого результату є злагодженість роботи обласної влади та органів місцевого самоврядування. Тернопільщина уже посідає лідерські позиції серед областей не лише західного регіону, а й всієї країни. Прем’єр-міністр, який днями відвідував нашу область, назвав її однією з кращих. Тож переконаний, що ми рухаємось в правильному напрямку», – сказав на завершення голова облради Михайло Головко.

 

Теги: офіційно