Повідомити новину

Поширити:

Сподіваємося, він стане у пригоді городникам нашого краю, оскільки враховує вплив Місяця у кожній фазі на  рослини і на процеси, що відбуваються у грунті.
Фахівці складають місячний посівний календар для того, щоб сучасна людина, яка працює з землею, не тільки отримувала найбільш якісний урожай, а й економила час і ресурси.
У місячному посівному календарі враховані:

  • Місячні фази, кожна з яких має великий вплив на усі процеси на Землі: від життєзабезпечення живих організмів до роботи техніки та електроніки.
  • Дні місячного календаря. Він відрізняється від сонячного, адже період обертання Місяця навколо Сонця відрізняється від періоду обертання Землі.
  • Дні тижня. Кожен з них має особливу характеристику, що відображається на усіх процесах, які відбуваються у цей день.
  • Вплив знака зодіаку. Деякі знаки зодіаку позитивно впливають на врожайність, інші – згубно.

Фахівці не рекомендують працювати на городі у період молодого Місяця. У цей день наш природний супутник забирає життєві сили й енергію з усіх живих істот на Землі, щоб відродитися.
Рослини, які ростуть вгору (пшеницю, помідори, квіти, кущі, дерева тощо), треба садити на зростаючий Місяць. А ось ті культури, які ростуть під землею (коренева петрушка, картопля, буряк, морква тощо), слід висаджувати у період спадаючого Місяця — це сприятливий час для їх зростання.
Лютий
Це місяць розсади – час висівати помідори, перець, баклажани тощо.
Якщо є багато снігу, то це добре для городу, але може бути шкідливим для саду. Треба збивати сніг з плодових дерев, аби попередити ламання гілок.
У лютому можна також сіяти, садити зелень – салат, цибулю, петрушку, кріп тощо.
Березень
Час розпочати основні підготовчі роботи до сезону, готувати грунт для майбутніх посівів, удобрити.
Розсада на підвіконнях вимагає пікіровки і проріджування. Можна продовжувати висівати розсаду майбутніх культур. Зокрема, томати можна сіяти до кінця  березня, баклажани та перець – до середини березня.
Для висівання ріпчастої цибулі  сприятлива друга половина місяця, а цвітної  капусти — останні дні березня.
Квітень
Природа починає пробуджуватися після зимової сплячки.
Місячний посадковий календар на 2017 р. радить проводити посіви у другій половині місяця. Головним чином, це стосується культур, плодоносна частина яких розташована поверх землі.
Це – час внесення мінеральних та органічних добрив. Щоб земля краще ввібрала корисні речовини, необхідно попередньо розпушити землю, а потім вже полити і розсипати добриво.
Травень
У теплі дні вже можна масово висаджувати розсаду.
У перші травневі дні завершують садити дерева, сіяти квасолю, дині, кавуни, кукурудзу тощо.
Цього місяця часто буває спекотно, тому варто поливати грядки.
Червень
У червні не можна допустити пересихання грунту, необхідно проводити регулярний і ретельний полив. До червня вже треба завершити основні городні роботи, але дещо досівати ще можна.
Грунт рекомендується регулярно обробляти від бур’янів.