gazpostach

Місце зустрічі Господа з українським народом… 

Глава УГКЦ Блаженнійший Святослав освятив у Зарваниці унікальний комплекс «Український Єрусалим». В освяченні також взяли участь хранитель Святої землі о. Франческо Паттон, голови облдержадміністрації Степан Барна та обласної ради Віктор Овчарук, народні депутати, близько ста священиків та велика кількість вірних.

Особливим гостем став владика Борис (Гудзяк), єпарх єпархії святого Володимира Великого в Парижі для українців візантійського обряду у Франції, країнах Бенілюксу та Швейцарії.

До унікального комплексу культових споруд Святої землі, будівництво якого розпочалося влітку 2014 року, увійшли копія Гробу Господнього, Голгофа – гора, на якій розіп’яли Ісуса Христа, Оливковий сад, де Ісус молився перед арештом, Сходи Покаяння (Святі сходи), якими Ісус Христос підіймався на суд до Пилата, купіль, де оздоровлювалися хворі, Левові (Ліонські) ворота та Вежа Давида.

«Ми сьогодні урочисто прикликали благодать Святого Духа для того, щоб освятити місце, яке є копією Єрусалима. Його наш народ вже назвав Українським Єрусалимом, — зазначив Блаженнійший Святослав. Це місце сам Господь через свою Непорочну Матір обрав для зустрічі з українським народом. Тут лунатиме молитва за мир в Україні, адже мир є даром, який свого часу Господь пошле нам за молитвами Божого люду».

Кустодій (хранитель, страж) Святої землі о. Франческо Паттон привіз камінь із Гробу Господнього на Святій землі, який вмонтували у храмову споруду «Українського Єрусалиму».

«Для нас важливо, аби ця святиня зміцнювала нашу віру, підсилювала патріотизм та любов до рідної землі. А ще – додавала сил та наснаги, щоб змінювати обличчя Тернопілля й України на краще, повернути свої землі й забезпечити перемогу українського війська над окупантом», — зазначив Степан Барна.

Велична подія зібрала у Зарваниці тисячі вірян з різних куточків країни і світу. Звертаючись до них, голова обласної ради Віктор Овчарук зазначив: «Тернопільщина, без перебільшення, утверджується як духовна столиця України. Сотні тисяч паломників прибувають сюди у намолені відпустові місця, щоб попросити у Матінки Божої заступництва та благословення. Відтепер вони зможуть складати молитву і біля Гробу Господнього, освяченого частинкою каменю, привезеного зі Святої землі».

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*