Повідомити новину

Поширити:

26075Солодко спати і бачити сни – мрія, яку, здається, так легко виконати, особливо після активної та напруженої роботи. Проте сьогодні чи не половина українців, незалежно від віку і статі, страждають від безсоння.
Найчастішою причиною безсоння є стреси, нервові і розумові перенапруги, а також сильні переживання. Іноді  безсонні ночі – показник серйозних органічних порушень, пов’язаних із захворюваннями ендокринної та серцево-судинної систем. Та навіть із шаленим ритмом життя можна мати здоровий сон. Як зауважила лікар-інфекціоніст, лікар народної і нетрадиційної медицини (іридодіагностика, гомеопатія, фітотерапія тощо) Галина Пушкар-Яворівська, головне – правильно до нього готуватися.
«Основний засіб від безсоння – дієта. Варто їсти не пізніше, ніж за три години до сну, а також корисно погуляти на свіжому повітрі перед тим, як лягати спати.
А ще варто випити склянку теплого чаю або молока з медом. Можна приготувати салат із цибулі, заправлений олією. Цибуля розширює судини, покращує кровообіг і сприяє спокійному сну.
Помічний від безсоння і огірковий сік з медом (1 ст. л. меду на склянку соку). Ефективним буде компрес із глини й кислого молока. Компоненти змішати, викласти на марлю і прикласти до голови перед сном. Або прийняти теплу ванну, після чого змастити скроні лавандовою ефірною олією.
Такі способи допоможуть позбутися нервової напруги. Адже часто через великий обсяг роботи чи емоційні потрясіння ваш мозок не може розслабитися, перебуваючи в тонусі, щось прокручує, аналізує. А навіщо? Чим більше ви хвилюєтесь, тим гірше для сну. Пригадаєте відому приказку, що ранок вечора мудріший, так і від безсоння позбавитеся, і нові думки на свіжу голову прийдуть», – каже Галина Володимирівна.
Також травниця розповіла, як приготувати чаї та настоянки, котрі допоможуть швидше заснути.
«Перед сном варто заварювати чай із лаванди або іван-чаю. У разі нічних кошмарів допоможе чай з синього чортополоху. Його треба вживати після обіду. Дітям найкраще пити чай із глухої кропиви.
Щодо спиртових настоянок, то зараз саме час збирати зелений овес. У співвідношенні 1 до 4 залити траву спиртом. Вживати по 30 крапель двічі на день. Така настоянка гарно тонізує нервову систему, зміцнює її.
Добре працює настоянка з хмелю. Готувати і вживати її потрібно за таким самим рецептом»
Щоб уночі не снилися страхіття, Галина Пушкар-Яворівська рекомендує одягати темну нічну сорочку.
«Моя бабуся вчила мене, що люди, які мають певні страхи, повинні спати у чорній нічній сорочці або ж накриватися чорною ковдрою. Чула від багатьох людей, що такий метод ефективний.
Та все ж краще приготувати подушку для сну: висушіть шишки хмелю, материнку, чебрець і лаванду. Рівномірно розподіліть їх у подушці. Заспокійливі аромати трав допоможуть міцно спати цілу ніч.
Наталя ЛУКІВ
Від редакції. Якщо ж ви особисто хочете поспілкуватися з пані Галиною, телефонуйте: (097)946-50-44, або навідайтесь до її офісу-приймальні у Підгайцях, попередньо домовившись про зустріч.