Завдяки злагодженим діям влади та громади спалах COVID-19 на Тернопільщині вдалося локалізувати. Попри світову пандемію, наша область зуміла спрацювати на випередження й не допустити стрімкого розповсюдження коронавірусу.
Тернопільщині вдалося уникнути перевантаження лікувальних закладів області хворими на COVID-19 й спільними зусиллями забезпечити лікарні апаратами штучної вентиляції легень, яких налічується 169.
Додатково придбано 10 моніторів та 10 апаратів штучної вентиляції легень, які надійдуть в область орієнтовно наприкінці тижня.
Загалом лікарні Тернопільської області заповнені хворими на COVID-19 на 10,8%.
Допомагають благодійники
Тернопільщина продовжує отримувати благодійну допомогу від великого бізнесу. 14 травня представники акціонерного товариства «Укргазвидобування» передали для нашої області дороге і високоякісне медичне обладнання: УЗД-апарати, монітори пацієнта, рентген-апарат та захисні костюми. Благодійну допомогу розподілили між 14 лікувальними закладами краю, які приймали перших хворих на COVID-19.
Зокрема, Почаївська районна комунальна лікарня отримала сучасний рентген-апарат, УЗД-апарат та монітори пацієнта.
«У нашому медичному закладі перебувають 32 пацієнти, які щоденно потребують кваліфікованої медичної допомоги. Від благодійників ми отримали сучасний цифровий рентген-апарат, який допоможе виявляти різні важкі патології у пацієнтів. Він повністю відповідає поточним потребам госпіталю та, коли ми переможемо недугу, буде так само необхідним для роботи лікарів. До цього використовували прилад, придбаний ще у 70-х роках минулого століття», – зазначив головний лікар Почаївської районної лікарні Богдан Кучер.
Нагадаємо, закупівлю обладнання та засобів захисту здійснила група «Нафтогаз України» за підтримки Офісу Президента та Міністерства охорони здоров’я.
Додамо, що голова ТОДА Володимир Труш безпосередньо долучається до вирішення організаційних питань щодо розмитнення й доставки гуманітарного вантажу. Адже, коли кордони закриті, зробити це доволі складно.
«Щиро дякую медикам, представникам бізнесу, волонтерам, поліції, надзвичайникам, духовенству і кожному небайдужому громадянину за підтримку та злагоджену роботу під час епідемії. Наша область за цей період отримала благодійну допомогу у вигляді засобів індивідуального захисту на суму 23 млн грн; медичного обладнання на суму 13 млн грн; апаратів штучної вентиляції легень – 31 шт.», – розповів Володимир Труш.
Триває будівництво нового корпусу лабораторного центру
Сьогодні ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» – один з найпотужніших в країні. Під час карантину його фахівці працюють у посиленому режимі – у кілька змін та майже без вихідних.
Навантаження на установу велике, але незважаючи на це, вона має достатньо потужностей, щоб розширити свою роботу. Вирішили питання з приміщенням, і невдовзі медики зможуть розпочати роботу у новому корпусі.
Планується, що обласна лабораторія отримає статус міжрегіональної. Там проводитимуть дослідження й для інших західних областей України.