Повідомити новину

Поширити:

 У Будинку праці в Тернополі соціальні партнери обговорили тему: «Легалізація зайнятості – крок до європейського рівня життя».
«Одним із головних завдань ринку праці країни є легалізація трудових відносин, що зумовить поліпшення ситуації в економіці загалом та у сфері зайнятості зокрема. Служба зайнятості області також вносить свій вклад у справу легалізації зайнятості. У січні-березні 2021 року майже 1,7 тис. роботодавців поінформували службу зайнятості Тернопільщини про 4932 вакансії. А це – пропозиції легальної роботи, – повідомив директор Тернопільського обласного центру зайнятості Василь Олещук. – На 1 квітня цього року актуальними були 1548 вакансій. Роботодавцям нині найбільше потрібні трактористи, водії, у т.ч. водії тролейбуса, продавці, кухарі, бухгалтери, слюсарі, менеджери, підсобники, агрономи, офіціанти, вчителі, перукарі, а також працівники медичної сфери.
За сприяння служби зайнятості з початку року було працевлаштовано 2568 осіб».
Директор ОЦЗ поінформував, що, заохочуючи роботодавців до створення легальних робочих місць і працевлаштування на ці місця безробітних, служба зайнятості виплачує компенсацію витрат єдиного соціального внеску. 19 роботодавців цього року вже скористалися цією послугою, надавши місця праці 20 безробітним. Чим більша зарплата, тим більший розмір компенсації!
519 осіб мали заробіток, працюючи на громадських та інших роботах тимчасового характеру.
Усі активні заходи обласної служби зайнятості, працевлаштування на постійні чи тимчасові місця праці, відкриття підприємницької діяльності, звичайно ж, сприяють розвитку легального ринку праці.
«Зауважу, що матеріальні виплати та компенсації під час карантину змогли отримати лише ті роботодавці, які мали легальні трудові відносини із працівниками. Так, у 2020 році обласна служба зайнятості перерахувала 67 млн 449,8 тис. грн на виплату допомоги з часткового безробіття на період карантину. Такі виплати дали змогу зберегти 10562 робочих місця, з них 4419 – на 860 підприємствах.
У грудні 2020 року 157 роботодавцям (юридичним особам) виплачено 8,8 млн грн одноразової матеріальної допомоги для виплати 2015 найманим працівникам у період карантинних обмежень», – додав Василь Олещук.
Про роботу щодо легалізації зайнятості, недопущення трудових відносин поза правовим полем, збереження діючих робочих місць та виплату гідної зарплати вели мову головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів управління Держпраці у Тернопільській області Оксана Григорчук, голова облради профспілок Андрій Присяжний, начальник управління податкового адміністрування фізичних осіб ГУ ДПС у Тернопільській області Лариса Березюк та головний державний ревізор-інспектор цього управління Віктор Орнатовський, начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в Тернопільській області Наталія Шершньова.
Заступник начальника управління – начальник відділу забезпечення наповнення бюджету фінансово-економічного управління ГУ Пенсійного фонду України в Тернопільській області Лідія Миколайчук наголосила, що питання детінізації заробітної плати залишається актуальним, оскільки саме від величини страхового стажу та розміру офіційної заробітної плати, з якої сплачено внески, залежить і право на пенсію, і сам розмір пенсійної виплати.
Присутні на заході зійшлися на тому, що лише легальне працевлаштування гарантує забезпечення конституційних прав усіх учасників ринку праці.
 

Теги: ОЦЗ