Повідомити новину

Поширити:

339Біліше білого…
З кожним днем ми наближуємося до найсвітлішого та найвеличнішого свята всіх християн – Христового Воскресіння. Вправні газдині з великим трепетом чекають цього дня – наводять лад у оселях, прикрашають дім та подвір’я, обдумують святкове меню. Особливу увагу у передсвятковому марафеті приділяють саме вікнам. Адже вони – своєрідне дзеркало душі господині.
Кожна жінка знає, що білий тюль швидко набуває некрасивого сіруватого або жовтуватого відтінку через вплив сонячних променів, вуличного пилу, сигаретного диму, пічного гару. Як відбілити фіранки без застосування спеціальних дороговартісних засобів і не зіпсувати структуру тканини? Вихід є. Якщо ви скористаєтеся нашими нехитрими порадами, то ваші вікна вражатимуть чистотою і білизною.
 Зеленка
Вона зробить ідеально білою навіть дуже пожовклу фіранку. Для приготування розчину для відбілювання у склянці води ретельно розмішайте 10 крапель зеленки. Залиште на 2-5 хв. настоятися, ретельно перемішайте розчин ще раз, аби на дні не залишилося осаду. Перелийте цю суміш у миску з водою для полоскання. Помістіть фіранку після прання в отриманий розчин на 3 хвилини, при цьому кілька разів перевертайте її. Трохи відтиснувши тюль (без викручування), вивішайте для висихання.
Сіль
Цей спосіб надасть особливої білизни тюлю з органзи, шифону, капрону. Замочіть у 5 л води з додаванням 3 ст. л. кухонної солі і 3 ст. л. прального порошку на 4 години (можна залишити на ніч). Потім виперіть фіранки звичайним способом. Зауважте, що їх слід ретельно прополоскати.
Синька
Як відбілити тюль за допомогою цього засобу? Після основного прання вручну приготуйте розчин для полоскання. Додайте в миску (8-10 л) з прохолодною водою ковпачок синьки і ретельно розмішайте. Замочіть тюль на 5 хв. в отриманому розчині (постійно перевертаючи тканину), а потім прополощіть у чистій воді. При використанні пральної машинки додайте 1 ковпачок синьки у відсік для ополіскувача.
Перекис водню і нашатирний спирт
Цими засобами можна вибілювати тільки бавовняні фіранки. У 5 л гарячої води (60 градусів) додайте 1 ст. ложку нашатирного спирту і 2 ст. ложки перекису водню 3%.  Замочіть у ньому тканину і залиште на 20 хвилин. Потім тюль прополощіть.
Господарське мило
Натріть 50 г господарського мила на тертці і залийте 2 л води. Доведіть мильний розчин до кипіння. Долийте ще 2 л холодної води  і замочіть в ньому пожовклу фіранку на 5-7 годин. Потім виперіть з додаванням прального порошку. Добре прополощіть, не викручуючи, розкладіть для висихання.
Крохмаль
Півсклянки крохмалю розведіть в 3 склянках холодної води і поступово влийте у 3 л гарячої. Після основного прання з пральним порошком замочіть тюль в приготованому розчин на кілька хвилин, потім ретельно прополощіть. Зауважте, що для прання тюлю з органзи даний спосіб краще не застосовувати.
Корисні поради правильного прання

  1. Перед пранням фіранки слід ретельно витрусити на вулиці.
  2. Надто брудну тканину краще замочувати у воді з пральним порошком на ніч.
  3. Для прання та відбілювання тюлю температура води не має перевищувати 40 градусів. Інакше жовтизни і сірості вам не вдасться позбутися.
  4. Якщо ви перете фіранки в пральній машині, обов’язково це робіть у делікатному режимі. При цьому можна скористатися мішечком для прання або використати для цього наволочку. При ручному пранні у жодному разі не тріть тканину, щоб не зіпсувати її структуру.
  5. Щоб тюль мав гарний блиск, у воду для полоскання додайте столовий оцет (на 1 л води – 1 десертну ложку).
  6. Не застосовуйте функцію «віджим», якщо ви перете в пральній машині. Краще тканину розкласти так, аби стекла зайва вода. Прасуйте франки злегка вогкими. Праску налаштуйте на мінімальні температури.

Дотримуючись таких простих порад, ви переконаєтеся, що прання і відбілювання – дуже проста річ.