Криміногенна ситуація стабілізується

Так запевнили журналістів на прес-конференції у Головному управлінні Національної поліції в області.

Керівник відомства Олександр Богомол розповів про підсумки за перший квартал. Рівень злочинності в області знизився на 8,6 відсотка, порівняно з попереднім роком. Менше тяжких та особливо тяжких злочинів. За його словами, знизилася кількість крадіжок, процент розкриття останніх становить 44 відсотки. Поліцейські затримали кілька злодійських етнічних груп з Кавказу, які обкрадали помешкання тернополян.

Цього року сталося одне вбивство. Однак, як зауважив Олександр Богомол, ймовірно, до статистики додасться ще одне – на момент проведення прес-конференції правоохоронці виїхали на виклик у Підволочиський район. Там сестра повідомила поліцію про смерть брата. Є усі підозри вважати, що це – насильницька смерть.

В області за квартал сталося п’ять розбійних нападів, з них один не розкрито. Зареєстровано 222 випадки шахрайств, 11 автовикрадень. Грабежів стало менше на третину, і це, за словами Олександра Богомола, є результатом спільних патрулювань різних підрозділів. «Приємно, що спільними зусиллями нам вдалося знизити вуличну злочинність», – зауважив він.

У сфері службової діяльності зареєстровано 81 злочин, у тому числі 17 фактів зловживання службовим становищем, 8 – отримання неправомірної вигоди.

З лютого в області триває операція «Мігрант», упродовж якої виявлено 30 нелегальних мігрантів. Як зазначив головний поліцейський, йдеться не лише про незаконне перебування, а почасти й про інші незаконні дії.

У дорожніх аваріях цьогоріч загинули десятеро людей. Загалом сталася 81 ДТП з потерпілими.   Про це на прес-конференції повідомив керівник патрульної поліції Тернополя Богдан Шевчук. За його словами, 15 автопригод трапилися через незадовільні дорожні умови – ями на дорожньому покритті,  відсутність дорожніх знаків й інше. За матеріалами, складеними патрульними, притягують до відповідальності посадових осіб, відповідальних за дорожню мережу. Зокрема щодо однієї з ситуацій винесено припис заступнику начальника Служби автомобільних доріг.

Запитували журналісти про хід розслідування резонансних злочинів, зокрема напад на екс-депутата Тернопільської міської ради Ігоря Турського. За словами Олександра Богомола, одному з нападників уже оголосили підозру. Прокурор звернувся з клопотанням про його затримання. Однак суд не задовольнив клопотання, оскільки підозрюваний перебуває у лікарні.

Також керівник обласної поліції розповів про деякі деталі розслідування: «Ми встановили покроково, хто і що робив,  участь кожної особи у нападі. Інформацію надав тільки нападник, решта відмовились давати будь-які свідчення. Маємо відео з усіх можливих камер, де зафіксовано, як їхали машини одна за одною, як вчинявся злочин, як злочинці ходили центром, як втікали на машині, у тому числі на виїзді з Тернополя. Знайшли ніж, не знаю, чи той, будемо встановлювати, прочесали половину лісосмуги до Кременецького району, щоб знайти речі, які викинули нападники.

Хуліганський мотив відпав, бо злочин вчинено з певної причини. Якщо брати до уваги тілесні ушкодження потерпілого, то може бути кваліфікація: нанесення легких тілесних ушкоджень, які потягнули за собою розлад здоров’я. Поки що не можу називати прізвище замовника, оскільки не оголошена підозра».

Також Олександр Богомол зауважив, що є певні паралелі зі справою Віталія Ващенка. Принаймні  виконавці обох злочинів є вихідцями з Кривого Рогу, і є достатньо підстав, щоб перевіряти зв’язок між цими випадками.

Ольга КУШНЕРИК

 Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*