Днями вийшов у світ ювілейний, 5216 номер відомого у нашому краї часопису «Подільське слово» Тернопільського району. Цю газету люблять, а іноді з нею звіряють свої життєві кроки. Районка – для людей і про людей. Я радий, що саме на шпальтах «Подільського слова» опублікував не одну сотню репортажів, кореспонденцій, замальовок і статей.
У перший рік (газета тоді мала назву «Шляхом Ілліча») тираж сягав майже 6,5 тисяч примірників. Видання виходило спочатку тричі, а потім – двічі на тиждень. Згодом стало тижневиком. Зі здобуттям незалежності України газета змінила назву на «Подільське слово», а 2011-го, коли Тернопільський район відзначав 45-річчя з дня створення, перша і остання сторінка «Подільського слова» вийшли в кольорі.
Першим редактором газети був Михайло Чухрій, на цьому посту його замінив Микола Лівінський. З 1977-го редакційний колектив очолював Михайло Стечишин. Далі керівником газети стала заслужена журналістка України Галина Мацейків. За неї перейменовано газету, збільшено кількість сторінок. Газета стала різножанровою, змінилася редакційна політика тощо.
Зміни у молодій незалежній українській державі, області, районі підтримала й талановита журналістка, уродженка с. Чернелів-Руський Тернопільського району Ганна Макух, яка пройшла, працюючи в цій газеті, шлях від кореспондента до редактора. За 12 років керівництва вона залучила до творчої роботи багатьох молодих журналістів, які нині працюють у провідних засобах масової інформації.
Із серпня 2016-го часопис очолює Наталія Чапрак, яка раніше була головним редактором газети «У кожен дім», журналу «Наше місто». Вона оперативно й докорінно змінила концепцію «Подільського слова». Нестандартне поліграфічне оформлення, нові форми подачі друкованого слова і тісна взаємодія з читачами, громадськими та політичними організаціями, депутатським корпусом сьогодні притаманні її творчому колективу.
Згадаю і тих, хто пішов у засвіти. Серед них – мій найкращий колега, фотомайстер Степан Червінський, редактори Михайло Чухрій, Микола Лівінський, Михайло Стечишин, відповідальний секретар Євген Коверко, журналісти Павло Вітрук, Олександр Яцківський, Броніслава Фотина, Євген Радковський, Євген Безкоровайний…
Серед ветеранів-газетярів щирим словом хочу згадати Антона Грицишина, Ганну Огородник, Миколу Вишневського, Петра Гудиму, Богдана Новосядлого, Степана Слюсаря…
Тож крокуй же, рідна газето, до свого століття, неси людям правду і віру у щасливе майбуття Української держави!