Повідомити новину

Поширити:

З метою профілактики сказу та зменшення захворюваності серед диких тварин (вовки, лисиці та єнотовидні собаки) з 1 вересня цього року в Тернопільській області розпочали профілактичну пероральну вакцинацію.
Вакцина, яка захована у спеціальну приманку, потрапляє в організм тварини при поїданні в дикій фауні. Приманка має вигляд брикетів коричневого кольору розміром з сірникову коробку! Вакцино утримуючі приманки розкидають з літака, на якому встановлено спеціальне обладнання, на території області, за винятком населених пунктів, водойм та режимних об’єктів.
“Звертаємось до жителів краю, не брати ці приманки до рук, не зачіпати взуттям та в жодному разі не забирати додому. Просимо провести роз’яснювальну бесіду з дітьми та наголосити на їх небезпеці!
Кампанія з пероральної вакцинації диких тварин проводитиметься під контролем спеціалістів Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області”, – повідомили в управлінні.
ДОВІДКА. Сказ – одна із найнебезпечніших інфекційних хвороб, якою хворіють не тільки всі види теплокровних тварин, а й люди. Ураження вірусом сказу відбувається у разі контакту з хворою твариною, укусу хворою твариною. Хворі тварини гинуть, помирають люди, якщо вчасно не надана допомога.
У разі випадкової зустрічі з агресивною твариною, яка раптово нападає і кусає людину, необхідно терміново звернутися до медичних працівників за допомогою та консультацією.