Повідомити новину

Поширити:

Для закваски, засолювання, консервації та маринування найбільше підходять помідори пізніх сортів. Пропонуємо читачам «Свободи» оригінальні рецепти заготовок.
 Консервовані помідори “по-німецьки”
Потрібно: помідори – 1-2 кг, яблука – 200 г,  петрушка – 2-3 гілочки, перець болгарський – 300  г, сіль – 1 ст. л, цукор – 5 ст. л, оцет 6%-ний – 50 мл, вода – 3 л.
Приготування. Яблука порізати на чотири частини і вийняти насіння. У стерилізовані банки покласти помідори та яблука. Збоку в кожній банці – петрушку і скибочки болгарського перцю. Залити окропом і через 10 хвилин злити в каструлю. Повторити процедуру двічі.
Налити в каструлю води, додати сіль і цукор, довести до кипіння. Цей розчин залити в банки, додати оцет і закатати. Зберігати в прохолодному місці.
Помідори з гірчицею
Потрібно: напівстиглі помідори – 2 кг, перець чорний горошком – 10 штук, перець духмяний горошком – 7 шт., оцет столовий 9% – 1 ст. л, лавровий лист – 6 шт., часник – 6 зубчиків, кріп свіжий або сухий – 4 гілки, хрін свіжий або сухий – 3 листки, перець чилі червоний – 2 шт., гірчичний порошок – 2 ст. л, вода дистильована – 2 л, цукор – 1,5 ст. л, сіль – 60 г.
Приготування. У сухі простирилізовані банки покладіть спеції і часник. Потім візьміть листя хрону, порвіть руками на дрібні шматочки, перець чилі розріжте на 2 половинки, почистіть від насіння, укладіть трави і перець в банку до решти інгредієнтів. Щільно утрамбуйте помідори. 2 л води доведіть до кипіння, додайте 60 г солі і 2 ст. л. цукру. Кип’ятіть воду 2–3 хвилини. Остудіть заливку.
В банку з помідорами всипте 1 ст. л. гірчичного порошку, влийте охолоджену заливку, щоб вона покривала помідори, але не доходила до горлечка банки на 5–7 міліметрів. Решту заливки не виливайте, покладіть в холодильник. Банку поставте в глибоку миску і влийте в неї 1 ст. л. 9% оцту. Візьміть 20–25 см стерильної марлі, складіть її навпіл і покладіть на поверхню банки так, щоб краї квадрата виходили за горлечко банки.
Коли марля намокне, зворотним боком столової ложки заправте краї марлі в банку і зверху насипте 1 ст. л. гірчичного порошку. Через 1–1,5 тижні помідори почнуть бродити і вберуть невелику кількість заливки. Дістаньте з холодильника заливку, підніміть куточок марлі і налийте трохи. Коли будете піднімати марлю, будьте обережні, щоб не пошкодити шар гірчиці. Після 1–1,5 тижня просолювання зніміть марлю з гірчицею. Натягніть поліетиленову плівку і закрийте ошпареною окропом пластмасовою кришкою. Банку з помідорами поставте в прохолодне місце. Через 30–40 днів помідори будуть готові для дегустації.
Помідори з перцем
Потрібно: зелений гіркий перець – 1 стручок, помідори – 2,5 кг, чорний перець (горошок) – 10 шт., червоний гіркий перець – 1 стручок, гвоздика, петрушка (корінь із зеленню) – 1 шт., селера (корінь) – 1 шт., сіль – 1 ст. л., вода – 2 л, оцет – 1 ст. л. (неповна), цукор – 2 ст. л.
Приготування. Укладаємо помідори в трилітрову банку, додаємо петрушку, стручковий перець і селеру. До 2 л води додаємо оцет, сіль і цукор. Доводимо до кипіння. Заливаємо гарячий розсіл в банку і даємо постояти 5 хв. Після цього обережно зливаємо розсіл в каструлю і доводимо до кипіння. Заливаємо банку розсолом і закриваємо металевою кришкою.
Помідори з баклажанами та часником
Потрібно: помідори стиглі – 1 кг, олія – 250 мл, перець чорний горошком – 5 горошин, баклажани – 1 кг, часник – 600 г, оцет – 0,5 ч. л., лавровий лист – 2 шт.
Приготування. Помідори нарізати кільцями. Баклажани очистити і варити 15 хвилин в підсоленій воді. Дати охолонути і нарізати кільцями, додати перець і смажити на сковорідці в олії до готовності. Видавити часник.
Викласти у банки шарами: перший – баклажани; 2-й – часник; 3-й – помідори.
Залити соком, що залишився після смаження баклажанів. Додати лавровий лист і оцет. Стерилізувати 30 хвилин. Закатати.
Помідори засолені в діжці
На 10 кг помідорів потрібно: солі – 200 г, часник – 3 головки, корінь хрону – 200 г.
Приготування. Дуже важливо, що помідори можна солити за кілька прийомів. Проколюємо тричі у місці, де кріпиться плодоніжка. Дно бочки посипаємо шаром солі, укладаємо помідори плодоніжками вгору і знову посипаємо сіллю. Після укладання трьох шарів кладемо шар із зубків часнику та хрону. Знову кладемо три шари помідорів, пересипаючи їх сіллю. Так робимо до наповнення діжечки. Коли вона наповниться, помідори накриваємо серветкою (краще з простої тканини), на яку ставимо не зовсім важкий гніт.
Зберігати найкраще в погребі.
Спробуйте, не пошкодуєте.