Команда зі спортивної радіопеленгації на п’єдесталі


З 21 по 25 березня  у  Херсоні відбулися Всеукраїнські відкриті змагання учнівської молоді (молодші юнаки, старші юнаки) зі спортивної радіопеленгації (IV ранг). Участь у заході взяли понад сто юних спортсменів віком від 14 до 18 років з Львівської, Хмельницької, Волинської, Вінницької, Кіровоградської, Київської, Донецької, Сумської, Херсонської та Тернопільської областей. 

Варто зазначити, що спортивна радіопеленгація (“полювання на лисиць”) – дуже цікавий і багатогранний вид спорту, має комплексний характер і ставить до спортсмена надзвичайні вимоги: висока швидкість бігу, загальна і спеціальна витривалість, фізична сила і надзвичайна спритність, відмінні навички в орієнтації на місцевості, а також досконале знання топографії. Адже в спортивній радіопеленгації спортсмен має вибирати шлях, рухатися до певної точки, відслідковувати місцезнаходження після прискореного пошуку під час сеансу “лисиці”, а також оцінювати місцевість з точки зору розповсюдження радіохвиль. Спортсмен має володіти і оперативною майстерністю: налаштування на сигнал радіопередача, утримання оптимального рівня посилення, “зчитування інформації” за зміною сигналу в головних телефонах. Необхідні також грунтовні знання законів розповсюдження радіохвиль на різних діапазонах; розвинене стратегічне і тактичне та логічне мислення, пам’ять, увага.

Найкращими в абсолютному командному заліку стали команди Сумської та Тернопільської областей.

Команда  Тернопільської області, до складу якої увійшли кращі  вихованці закладів позашкільної освіти (Стадник Катерина, Шаварин Марія, Шаварин Сергій, Гумен Зіновій, Гумен Микола – вихованці Гримайлівської районної станції юних техніків; Ванкевич Іван, Грецкіх Володимир – вихованці Збаразької станції юних техніків), демонструючи весь спектр вмінь і навичок посіли ІІІ командне місце на Всеукраїнських відкритих змаганнях учнівської молоді зі спортивної радіопеленгації.

Переможці в особистому заліку отримали дипломи ІІІ ступеня Міністерства молоді та спорту України в  таких дисциплінах: “Радіоорієнтування” та “Діапазон 1444мГц”: Шаварин Сергій, Гумен Зіновій, Грецкіх Володимир .

Усі призери та переможці змагань отримали відповідні відзнаки Українського державного центру позашкільної освіти. Вітаємо команду Тернопільських позашкільників і зичимо нових спортивних звершень.Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*