gazpostach

Кінофестиваль Docudays UA знову мандрує ТернопіллямНещодавно в Україні стартував XVIІ Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. З огляду на пандемію COVID-19, значну частину його заходів буде проведено онлайн.

Як і попередніми роками найцікавіші фільми з цілого світу побачать мешканці понад 200 міст у 21-й області України.

Головною темою Мандрівного фестивалю-2020 стане життя молодого покоління, проблематика його входження у складний та мінливий сучасний світ. Її сформульовано організаторами у титульне гасло цьогорічної програми  – «TEEN SPIRIT», тобто “ДУХ МОЛОДОСТІ”. Фестиваль розмірковує над тим, як може звучати голос молоді у вирішенні складних суспільних питань, що набувають і що ризикують втратити молоді люди у епоху мас-культури та інформаційних технологій, чи не варто сприймати дітей не лише як об’єкти захисту, але й як суб’єкти прав тощо. Але програма  Docudays UA, звісно ж, не вичерпується молодіжною темою.

31 жовтня Мандрівний  фестиваль стартує на Тернопіллі  прес-показом стрічки “Медова земля” режисера Любомира Стефанова з Північної Македонії. Автора хвилюють питання пошуку гармонії між Людиною і природним світом, Людиною і її ближнім. Цей глибоко філософський та надзвичайно  красивий фільм – до речі, номінований на премію “Оскар” відразу у двох категоріях – можна буде переглянути на платформі Zoom  не лише журналістам, а й усім охочим. Лише для цього необхідно буде встигнути вчасно зареєструватися онлайн. А після перегляду стрічки глядачі матимуть нагоду послухати дискусію у товаристві цікавих особистостей.

Анонс фільму-відкриття фестивалю та інших відкритих подій можна буде знайти на сторінках  “Мандрівний Docudays UA на Тернопіллі” у мережах Facebook та Instagram, а також на офіційному веб-сайті Мандрівного фестивалю Docudays UA – https://travelling.docudays.ua/

Вони відбуватимуться не лише онлайн. Маємо надію, що епідемічна ситуація у листопаді дасть змогу нам зібрати обмежені аудиторії глядачів для перегляду з екрану та “живого” обговорення, зокрема у бібліотеках Тернополя, Бучача, Заліщиків, Чорткова та Збаража. Цьогоріч вперше плануємо покази стрічок в оновленому кінотеатрі «Злата Тернопіль» (колишній “Палац кіно”)

Крім того, плануємо зустрічі у Тернопільському національному педагогічному університеті, Західноукраїнському національному університеті, Чортківському гуманітарно-педагогічному коледжі, Заліщицькому аграрному та Гусятинському коледжі Національного технічного університету, а також в тернопільських школах.

Ми прагнемо, аби документальне кіно було доступним для всіх. Усі фестивальні фільми мають адаптовані субтитри українською мовою.

Місія Мандрівного фестивалю – створювати можливості для кожної людини в Україні дивитися талановите та актуальне документальне кіно з усього світу. Формуємо активну громадянську позицію та повагу до людської гідності. Підтримуємо розвиток української кіноіндустрії.

Офіційними представниками фестивалю у Тернопільській області виступають ЕГО “Зелений Світ” (Чортків) та ГО “Адаптаційний чоловічий центр” (Тернопіль). Інформаційні партнери – газета “Свобода”, денник «Тернопіль сьогодні» та часопис “Золота Пектораль”.

Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбувається за підтримки Посольства Швеції та Goethe-Institut.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*