Доступний «лікар»
Цей напій – джерело багатьох корисних речовин, серед яких майже всі амінокислоти, а також калій, який організм самостійно не синтезує. Картопляний фреш має чудодійні властивості. Лікування ним впродовж уже не одного століття практикує не тільки народна, а й традиційна медицина. Відступають рак, ожиріння, подагра, екзема й виразка. Вживання соку зменшує болі в суглобах, позбавляє від закрепів, знижує рівень холестерину і запобігає серцевим нападам…
Готуємо і вживаємо картопляний сік за всіма правилами
Головне – відібрати потрібні бульби. Вони повинні бути твердими, без чорних або зелених плям (такі ділянки токсичні). Вважають, що у червоній картоплі максимум поживних речовин. Не слід очищати плід від шкірки, адже саме в ній міститься більшість поживних речовин. Вживати сік потрібно, починаючи з однієї-двох столових ложок і поступово доводячи до півсклянки, за півгодини до їди тричі на день. Пити необхідно тільки щойно вичавлений сік. Для покращення смаку можна додати трохи морквяного або лимонного соку. Але в жодному разі не підсолоджувати і не солити!
Сік із картоплі – жиророзчинний очисник організму
Картопляний фреш стимулює травну систему, очищує печінку. Для схуднення дієтологи радять пити по 100-150 г соку щоранку відразу після пробудження (або за 30 хвилин до сніданку), перед обідом і вечерею протягом 2-х тижнів. Повторити курс після тижневої перерви.
Картопляний сік – друг шкіри й волосся
Починайте день з умивання охолодженим картопляним соком, який поверне шкірі молодість і красу. Він гоїть рани й лікує сонячні опіки, позбавляє від дрібних зморшок. Для цього достатньо протирати обличчя картопляним соком або скористатися скибочками картоплі. Також із його допомогою можна позбутися темних кругів під очима: скибочки картоплі або тампони з картопляним соком тримати не менше 20 хвилин. Картопляний сік рятує і від набряків – легкими рухами масажувати повіки і шкіру обличчя, зволожуючи її соком, упродовж 10 хвилин.
Картопляний сік, змішаний із соком лимона, добре відбілює шкіру обличчя. Тримати як маску не менше 20 хвилин. Суміш картопляного й огіркового соків має ефект матування.
Ополіскування волосся картопляним соком після миття шампунем робить сивину темнішою, а отже – менш помітною і створює гарний натуральний блиск. А маска з картопляного фрешу, меду і яєчного білка (тримати на голові не менше 2 годин) запобігатиме випадінню волосся й сприятиме його густоті.
Протипоказання до вживання картопляного соку
Фреш із цього овочу в деяких випадках може нашкодити. Наприклад, людям зі зниженою кислотністю, важкою формою цукрового діабету перед початком лікування слід проконсультуватися з лікарем. Не варто захоплюватися напоєм і під час загострення панкреатиту. У разі підвищеної чутливості зубів можна пити цілющу рідину через трубочку.