Лише протягом тижня на Тернопільщині додатково відкрили 138 ліжкомісць. У обласному центрі розгорнули ще один «ковідний» госпіталь. Про це під час брифінгу повідомила начальниця управління охорони здоров`я ОДА Ольга Ярмоленко.
За її словами, кількість госпіталізацій з діагнозом COVID-19 щодня зростає десятками.
Заклади міста перевантажені, тому частину тернополян доводиться везти у районні лікарні.
«Карантин вихідного дня є край необхідним для медичної сфери. Таким чином ми зможемо розірвати ланцюг зараження на коронавірус. Нам вдасться не лише зменшити кількість госпіталізацій у лікувальні установи, а й провести кисень, який життєво необхідний для пацієнтів з COVID», – каже Ольга Ярмоленко.
Як заявив голова Тернопільської ОДА Володимир Труш, ситуацію в області поки вдається стримувати. Усе завдяки тому, що на частині територій напередодні уже були введені обмеження.
– У нас відбулося кілька спільних нарад. Ми довели до органів місцевого самоврядування, що заходи Уряду є обов’язковим до виконання, тому що ми несемо спільну відповідальність за життя людей. Ті міста, які уже побачили реальну картину наслідків епідемії, з розумінням віднеслися до всіх обмежувальних заходів. Дієвість карантину ми побачили на прикладі березня-квітня, коли нам вдалося локалізувати та ліквідувати численні спалахи захворюваності. За дотриманням обмежувальних закладів у вихідні слідкуватимуть органи Нацполіції та Держпродспоживслужби, – зазначив Володимир Труш.
Поліція області у вихідні працюватиме у посиленому режимі. До роботи залучать весь особовий склад.
Спершу ми будемо проводити профілактичні дії, доносити інформацію щодо впроваджених обмежень. У разі ігнорування будуть застосовуватися міри реагування, – наголошує начальник ГУ Нацполіції у Тернопільській області Олександр Богомол. – Міська рада Тернополя пішла нам назустріч. Щодо злісних порушників будуть прийматися кардинальні рішення. А саме – не надання послуги з водопостачання.