Повідомити новину

Поширити:

В обласному художньому музеї відбулася презентація виставки відомого іконописця, заслуженого майстра народної творчості України Володимира Шерстія. «Із янголом на плечі» – така назва циклу представлених для огляду робіт майстра з Чорткова.
Роботи пана Володимира на сакральну тематику уже давно відомі як в Україні, так і за кордоном. Відтак він вирішив у Тернополі презентувати  твори, які люди бачили у багатьох країнах світу.  Загалом персональна експозиція знаного іконописця Володимира Шерстія представлена  69 іконами, написаними у візантійському стилі.
А всього у  доробку митця – понад тисячу робіт, які прикрашають церкви не лише України, а й Бразилії, Аргентини, Італії та є у приватних колекціях в різних куточках світу.
Його перша виставка відбулася у 2003 році у місті Куритиба (Бразилія). Володимир Шерстій співпрацює із містом Фатіма – центром світового паломництва, що у Португалії.
«У своїй творчості дотримуюся візантійського стилю, пишу здебільшого на дереві, – каже майстер. – Характерною особливістю цього напрямку є видовжені та сумні лики святих. Буває, що можу ікону написати за добу, а іноді на створення полотна йде декілька тижнів. Усе залежить від настрою та натхнення. Коли тяжко на душі, чи напосідають сумні думки, одразу молюся, бо писати ікони треба з чистим серцем та ясною головою».
«Наш земляк Володимир Шерстій – один з тих, хто високо професійно працює над сакральною тематикою, даруючи нам прекрасні, одухотворені роботи. У нього не було наставників та вчителів, усю інформацію він самостійно вишукував та на практиці випробовував різні стилі й техніки», – зазначив на відкритті виставки директор обласного художнього музею Ігор Дуда.
Благословляючи виставку «Із янголом на плечі» і подальшу творчість Володимира Шерстія, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської єпархії УГКЦ владика Теодор зауважив потужну енергетику, яку випромінює твір митця.
«Дуже приємно у такій повноті побачити ці прекрасні твори сакрального мистецтва, роботи, створені Володимиром Шерстієм. Ця виставка особлива, бо сакральне мистецтво сприймається не тільки розумом, воно сприймається й серцем. Тому так трепетно споглядати  кожну ікону, написану Володимиром Шерстієм. Бажаю йому, аби він ще багато-багато років міг трудитися і дарувати своє мистецтво не тільки тут, в Україні, а й в інших країнах. Вірю, що через його творчість світ відкриватиме наше українське мистецтво та багатство нашої душі», – сказав владика Теодор.
Народився Володимир Шерстій у селі Гнилички Підволочиського району у сім’ї сільських інтелігентів. Про свою творчість каже, що це – глибина його душі, чистота помислів, які вибухають кольорами, а  Боже провидіння водить його рукою.
«Коли віддаю роботи на виставку, то стіни у моїй майстерні пурожніють. Переважну більшість робіт продаю, але є декілька, які не виставляю і ніколи не продам. У майбутньому вони перейдуть в музей чи родині, – каже заслужений майстер народної творчості України, іконописець Володимир Шерстій. – Коли закривали церкви, плюндрували нашу віру, нас виховували атеїстами про жоден іконопис не йшлосяЯ вишукував інформацію з іконографії, бо традиція іконописання в Україні була дещо перервана у радянські часи. Але вона розвивалася у діаспорі.
Після проголошення  Незалежності України, на щастя, митці знову  повернулися до сакральної тематики, почали розписувати церкви, писати ікони, створювати іконостаси. І я також взявся за створення картин духовної тематики, займаючись самоосвітою з церковного малярства. З Божою допомогою сталося так, що мою першу виставку, яку презентував у Бразилії, відвідав Блаженнійший владика Любомир Гузар і з його благословення почався мій творчий шлях. Тоді мої виставки відбувалися у всіх культурних осередках столиці одного із штатів в Бразилії, а також в Центрі української культури Бразилії у місті Продентополіс. Одну з робіт я подарував Папі Римському Бенедикту».
Привітали талановитого митця його колеги-митці, зокрема народний художник України Богдан Ткачик, заслужений художник України Микола Шевчук, начальник обласного управління культури Григорій Шергей, гості з Києва, Підволочиського району, Чорткова, друзі та рідні.
Виставка Володимир Шерстія «Із янголом на плечі» діятиме в обласному художньому музеї до середини вересня.
Галина ВАНДЗЕЛЯК