Підозрюваний у хабарництві екс-головний лікар Тернопільської районної лікарні, оголошений у міжнародний розшук, перебуваючи у Німеччині, активно домагається, аби кримінальне провадження передали з Тернополя до Києва. Його адвокати «засипали» суди різними клопотаннями, однак наразі нічого не домоглися.
Наприкінці минулого року у Тернопільському міськрайонному суді розглядали клопотання адвоката Ігоря Вардинця про зміну запобіжного заходу на більш м’який захід або скасування тримання під вартою та дозволу на затримання. Захист обгрунтовував свою позицію тим, що Вардинець є особою похилого віку, позитивно характеризується за місцем проживання та роботи, а також перерахувати регалії: державні відзнаки, звання «Заслужений лікар України» та інше. Окремо йшлося про важкий стан здоров’я підозрюваного, що не дозволяє йому перебувати під вартою, і застосування такого запобіжного заходу загрожуватиме його життю, що підтверджено висновками українських та німецьких лікарів.
З’ясувалося, що Верховний земельний суд м. Штутгарт (Німеччина) при розгляді справи про екстрадицію звільнив Ігоря Вардинця з-під варти за станом здоров’я, також визначив розмір грошової застави і надав можливість лікуватися. Згідно з висновками лікарів, наданих німецьким суддям, без постійної медичної допомоги Вардинцю існує ризик його раптової смерті. А ще адвокат переконував, що його підзахисний покинув Україну лише з наміром лікуватися, а не переховуватися від слідства та суду.
Тернопільський міськрайонний суд, а на початку цього року і апеляційний суд області, до якого захист звернувся з апеляційною скаргою, відхилили наведене вище клопотання. Судді нагадали, що Ігор Вардинець підозрюється у скоєнні корупційного злочину, за який передбачено до десяти років позбавлення волі. (Нагадаю, 17 квітня 2015 року головного лікаря затримали під час отриманні 200 тисяч гривень хабара від власника аптеки, що функціонувала у приміщенні лікарні.). Високий соціальний статус, завдяки якому Ігор Вардинець може незаконно впливати на свідків у кримінальному провадженні чи підлеглих йому працівників, теж є перепоною для звільнення з-під варти. Міжнародний розшук, переховування від слідства – аргументи, які не на користь підозрюваного.
Між тим, адвокати зробили невдалу спробу «штурмувати» і київські суди – зі скаргами на бездіяльність Генерального прокурора, який, на їхнє переконання, мав би визначити підслідність кримінального провадження за НАБУ, оскільки Ігор Вардинець є депутатом обласної ради. Сторона захисту неодноразово зверталася до НАБУ з проханням прийняти справу до розслідування. Однак керівники бюро не вбачали для цього підстав. Також не приставала на таке і Генеральна прокуратура. Справу Вардинця досі розслідують правоохоронці області.
Чому Ігор Вардинець так прагне «спекатися» тернопільських слідчих, можна хіба здогадуватися. Резонансні викриття когорти тернопільських високопоставлених прокурорів і їхнього спільника-адвоката у корупційних злочинах (справу нині розглядають у Хмельницькому міськрайонному суді) розпочалися із заяви до НАБУ працівниці саме Тернопільської райлікарні. Деякі ЗМІ припускали, що кримінальне переслідування прокурорів – це своєрідна помста Вардинця за своє ж переслідування.
Ольга КУШНЕРИК