Повідомити новину

Поширити:

Згідно з інформацією МОЗ, в Україні реєструють значне збільшення кількості випадків захворювань на кір. Складна ситуація і на Тернопільщині.
Станом на середину червня  захворіли 735 осіб з 15 регіонів України, з них 536 –  діти та підлітки. Для порівняння: за аналогічний період минулого року було зареєстровано лише 10 випадків. Тобто, захворюваність зросла в 70 разів! Найбільше випадків – у Івано-Франківській  та Одеській  областях.
Експерти вважають, що причина такої катастрофічної ситуації криється у низькому рівні вакцинації. У 2016 році лише 45% дітей в Україні зробили щеплення від кору. Повторну дозу вакцини отримали лише 30% дітей. У країнах, де вакцинація охоплює більшість населення, люди перестають хворіти на кір.
До того ж захворюваність на кір характеризується циклічністю. За останні 15 років в Україні було три спалахи кору з періодичними циклами в 5-6 років: у 2001, 2006 та 2012 роках. Відповідно, сьогодні ми перебуваємо на піку чергового циклу. Отже, збіглися два важливі фактори – недостатній рівень вакцинації та циклічність хвороби. І це дуже небезпечно.
Заразитися кором може будь-яка людина, що не має імунітету. А поширюється вірус дуже швидко під час кашлю, чхання чи навіть розмови з хворим. Вірус потрапляє в організм із повітрям разом із найдрібнішими краплями слизу хворої людини.
Специфічного лікування кору не існує, хворобі можна запобігти лише вакцинацією. Це дуже небезпечна вірусна хвороба, яка досі залишається однією з основних причин дитячої смертності в світі. Крім того, захворювання може мати серйозні ускладнення, особливо в дітей віком до 5 років.
На жаль, батьки часто недооцінюють важливість вакцинації, тому що не знають про жахливі наслідки кору. Дуже важливо, щоб діти отримали дві дози вакцини проти кору до того, як підуть до школи.
Симптоми хвороби: загальна інтоксикація, підвищення температури тіла, катар слизових оболонок дихальних шляхів та кон’юнктив, поява плямисто-папульозного висипу на шкірі.  Кір зустрічається не тільки у дітей, а й в дорослих, причому в останніх перебігає, як правило, важче.
Діти до 3 місяців не хворіють на кір, а у віці від 3 до 6 місяців хворіють дуже рідко. Збільшується питома вага дітей старшого віку та дорослих. Характерною особливістю останніх років є збільшення випадків повторних захворювань на кір.
Збудник кору — фільтрівний вірус, нестійкий у навколишньому середовищі. Джерелом інфекції є хворий на кір, якого ізолюють від моменту появи висипу — на 5, а у разі ускладнень — на 10 днів.  Строк карантину для контактних осіб, які не хворіли, і невакцинованих становить 17 днів.
На Тернопільщині кір  прогресує. Як повідомляють в обласному лабораторному центрі, станом на 30 червня в нашому краї уже зареєстровано 52 хворих на цю недугу. Найбільше випадків у Бучацькому районі, де на обліку з діагнозом «кір» стоять 42 пацієнти.  За словами медиків, тут спалах почався у місцевому дитячому садочку.
Ще 7 хворих на кір  є у Чортківському районі,  2 – у Борщівському, 1  – у Збаразькому.
Зростання захворюваності на Тернопіллі, як і в Україні загалом, пов’язане з низьким рівнем охоплення дітей профілактичними щепленнями. У 2016 році отримали вакцинацію лише 20% дітей, ревакцинацію – 14,7%,  констатують  інфекціоністи. Вони прогнозують:  захворюваність і далі зростатиме,  можливі спалахи в організованих дитячих колективах. Ризик захворіти існує для всіх вікових категорій.
За попередніми прогнозами лікарів, до вересня кількість випадків кору в області може сягнути 250, а до кінця року – 1500.
Дмитро МАТЮШИН