Звичайне господарське мило є в кожній оселі. Однак, не всі знають, що такий звичний і знайомий нам з дитинства засіб є не лише головним помічником у побуті, а й має ефективні лікувальні властивості.
Для лікування використовуйте традиційне коричневе мило. Застосовувати його як лікарський засіб слід обережно, адже воно містить луги і може спричинити печіння і подразнення. Господарське мило має антибактеріальну і дезінфікуючу дії, тому загоює рани, порізи, опіки, лікує шкірні захворювання.
При подряпинах чи забоях намильте уражену ділянку милом і залиште до повного висихання. Процедуру робіть двічі на день. Це попередить появу синця і набряклості.
У разі опіку важливо негайно намастити хворе місце милом. Це вбереже шкіру від почервоніння й появи пухирів.
Мильна піна допомагає зняти свербіж від укусів комах і комарів.
За перших симптомів грипу чи застуди і нежитю намочіть марлевий тампон у мильному розчині й обробіть носові пазухи. Процедура, звичайно, не з приємних, спричинює чхання й пощипування, але дуже ефективно долає інфекцію.
Щоб позбутися грибкових захворювань ніг, намильте ступні, дайте підсохнути і обробіть уражену ділянку йодом.
Від тріщин і важкості у ногах допомагають мильні ванночки. Для цього у 2 літри гарячої води додайте 1 ст. л. натертого господарського мила і чайну ложку соди. Після 15-хвилинної процедури змастіть ноги жирним кремом і одягніть бавовняні шкарпетки. Краще робити ванночки на ніч.
При недугах гомілковостопних суглобів слід парити ноги у мильній воді, активно масажуючи хвору ділянку впродовж 20 хвилин. Потім намочити марлю в сирому яєчному білку, накласти пов’язку на хворі суглоби і тримати до повного висихання. Цю процедуру робити щодня протягом двох тижнів.
Щоб позбутися вугрів і прищів, у склянку гарячої мильної води додайте чайну ложку солі. Цим розчином протріть обличчя і залиште на 20 хвилин, потім змийте прохолодною водою. Робіть маску тричі на тиждень упродовж місяця.
Якщо випадає волосся і є лупа, найкраще мити голову не шампунем, а господарським милом. Щоб позбутися тьмяності після миття милом, обполосніть голову водою з лимонною кислотою чи відварами лікарських трав (хвоща, ромашки, кропиви). Протипоказання – надмірна сухість шкіри голови.
У народній медицині популярні мазі на основі господарського мила.
Мазь від наривів і вугрів
10 г бджолиного воску, 50 г натертого мила, 10 г прополісу, 2 ст. л. меду.
Поставте суміш на водяну баню і варіть до однорідної маси. Мазь викладіть у скляний посуд і зберігайте при кімнатній температурі.
При наривах намастіть хвору ділянку, накрийте целофаном і укутайте. Гнійник невдовзі прорве. Процедуру проводити потрібно часто (5-6 разів на день). Зауважте, не можна допустити, щоб мазь потрапила на відкриті рани.
При запальних процесах шкіри і гнійниках змішайте у рівних пропорціях натерте господарське мило, мелену ріпчасту цибулю і цукор. Намащувати засобом шкіру краще на ніч, після чого акуратно забинтувати хворе місце.
При фурункулах, опіках і наривах змішайте збитий білок з 1 ст. л. натертого мила і нанесіть на хворе місце, а коли висохне – забинтуйте. Застосовуйте до повного одужання.
При маститі, ліпомі 2 ст. л. натертого господарського мила залийте 1,5 скл. води. Варіть, постійно помішуючи, до загусання. Робіть компреси з цієї суміші на уражені ділянки. При маститі зробіть масаж, зцідіть молоко і лише потім накладіть пов’язку.
При варикозі, тромбофлебіті змішайте в рівних пропорціях пшоно, цибулю, старе сало.
Всі складники подрібніть у блендері, додайте води для однорідності і залиште мазь настоюватися протягом доби.
Перед сном робіть пов’язки на запалені варикозні вузли, накривши зверху целофаном і закутавши теплим шарфом. Вранці змийте теплою водою. Робіть процедуру 10 днів, потім слід зробити перерву на 5-7 днів і знову повторити.
При гаймориті змішайте у рівних пропорціях потерте господарське мило, етиловий спирт, нерафіновану соняшникову олію, мед, сік ріпчастої цибулі. Суміш варіть на малому вогні до однорідності. Перелийте її у скляний посуд і зберігайте в холодильнику. Перед застосуванням мазь підігрійте, змочіть у ній ватні тампони і вставляйте почергово в кожну ніздрю на 30 хв. Процедуру повторюйте тричі на день упродовж тижня. Для лікування хронічного гаймориту зробіть 10-денну перерву і повторіть курс.