Повідомити новину

Поширити:

Кілька тижнів батьки в обласному центрі обговорюють актуальне для всіх питання: чому групи продовженого дня для дітей будуть платними та й скільки це вартуватиме. Містом ширилися чутки,  що відтепер кожна мама, котра хоче залишити у школі дитину після уроків, змушена витрачати із сімейного бюджету щомісяця близько 600-700 гривень. Чимало батьків заявляли, що ця сума є непосильною, і відмовлялися від цієї, уже платної, освітньої послуги.
Ажіотаж довкола цієї теми виник з часу останнього засідання виконавчого комітету міської ради, на котрому обговорювали та ухвалювали список платних послуг, які можуть надавати заклади загальної середньої освіти. Тоді ще про конкретну суму не йшлося, адже це питання передали на обговорення в управління освіти і науки Тернопільської міськради.
Невдовзі ми поцікавилися в голови управління Ольги Похиляк, про які саме суми йдеться, на що розраховувати батькам.
«Сьогодні за рахунок державної субвенції ми не маємо права здійснювати фінансування груп продовженого дня. В законі сказано, що ця функція відтепер лягає на плечі засновника, тобто міську раду.
За останні роки ми відкрили в місті 145 груп. Батьки просили, і ми радо йшли їм назустріч. В жодному місті немає такої кількості груп. Тепер для міського бюджету це непосильна ноша. Обговорювали це питання з директорами, радами шкіл і зрештою знайшли компроміс. Буде співфінансування. А саме: 40% – з міського бюджету, решту платитимуть батьки».
Далі Ольга Петрівна розповіла, якщо в групі 30 дітей, то батьки повинні сплачувати за дитину 190 гривень на місяць. Більше дітей – менша плата. Ціна може коливатися в межах десяти-двадцяти відсотків, залежно від кількості дітей, стажу та досвіду вчителя тощо.
«Батьки, які хочуть залишати дитину в групі продовженого дня, мають підписати з дирекцією навчального закладу угоду та зобов’язатися щомісяця сплачувати кошти», – додала пані Похиляк.
Зоряна ДЕРКАЧ