Повідомити новину

Поширити:

 
 Доступно про гроші, фінансові операції та шахрайство розповідали школярам на Тернопільщині. Компанія CFG/«МРІЯ» організувала серію освітніх заходів з фінансової грамотності серед школярів та спільно із керівником проекту «Цікава фінансова грамотність» Віталієм Письменним провела перше інтерактивне заняття.
Аудиторія з учнів 3, 4 та 5 класів з цікавістю слухає про гроші й уявляє себе мільйонерами. Хтось вкладатиме у бізнес, а хтось – у розкішне життя. Саме так почалося заняття із фінансової грамотності у навчальному класі школи с. Нижбірок, що на Гусятинщині. На простих прикладах дітям пояснюють про активний та пасивний дохід, закріплюють результати пізнавальним мультиком та життєвими історіями.
У компанії CFG/«МРІЯ» переконані, що такі курси допомагають планувати витрати, вчать заощаджувати, грамотно поводитись із грошима та уникати шахраїв. Здобутими знання закликають ділитися з рідними.
Для подібних освітніх заходів важливою є форма подачі інформації, адже дитяча аудиторія сприймає її краще у пристосованих форматах. Організатори вирішили показати пізнавальний мультик та обговорити зі школярами його зміст. Як додаток до відеоматеріалів використали ще й спеціалізовані ілюстровані книжки.
«Ми сьогодні тут, щоб розповісти дітям про основи фінансової грамотності за допомогою відео та друкованих матеріалів. Я керую проектом “Цікава фінансова грамотність”, і такі навчання для нас не перші. З огляду на аудиторію, ми вирішили викласти основи фінансової грамотності на основі життєвих історій. Так у нас вийшла серія розповідей про сім’ю Чапленків, де простими словами пояснено такі складні поняття, як сімейний бюджет, банківський кредит, депозит, страхування, фінансове шахрайство та інші. Загалом серія складається із 5 книг. Додатково розроблені мультики, де також відображення основи курсу», — зазначив керівник проекту «Цікава фінансова грамотність» Віталій Письменний.
Для учнів школи у с. Нижбірок такий предмет читали вперше. Вихованці навчального закладу з цікавістю слухали та долучались до обговорення. Дехто ділився побутовими історіями, які траплялись із батьками або рідними та стосувались фінансів. Дмитрик Кушнір, чотирикласник Нижбірківської школи, зізнався, що поки самостійно знімати готівку із банкомату йому не доводилось, але про почуті правила розповість батькам і бабусі.
«Я розкажу рідним, як правильно знімати гроші із банкомату: треба обережно вводити пін-код, бо можна натрапити на шахраїв і втратити гроші», — ділиться враженнями Дмитрик Кушнір.
Його однокласник Любомир Войтюк висловив побажання: «Хотілося б, щоб такий предмет у нас був у розкладі хоча б раз на тиждень. Нам цікаво слухати про гроші та дивитись мультик про Максимка, бо він розказує, як правильно поводитися з грішми, і мені хочеться робити так, як він».
У деяких міських школах фінансову грамотність викладають як факультативний предмет, а для навчальних закладів у селах такі курси – поки що рідкість. До того ж бракує спеціалістів і літератури для проведення таких уроків.
Компанія CFG/«МРІЯ» має намір провести подібні навчання й у інших областях, де обробляє землі. В агрохолдингу переконані, що такі освітні заходи сприяють збагаченню школярів знаннями, які, безумовно, знадобляться їм у житті.
«Подібні заходи необхідні і з точки зору соціалізації дітей. Їх активно організовують на Заході. Популярною є практика адаптації малечі до побутових ситуацій, які траплятимуться з ними у реальному житті. Наприклад, здійснення купівлі товару в крамницях: дітям демонструють, як платити за покупку та отримувати решту. Ми також намагалися донести до вихованців основи користування платіжними засобами та інструментами – банківською картою та банкоматом. У майбутньому ці знання стануть у пригоді малечі та додадуть їй упевненості», —  розповіла менеджер з проектів CFG/«МРІЯ» Наталія Мельник.
Ірина ПИСКУР