Повідомити новину

Поширити:

Минулого тижня у Тернопільському національному економічному університеті відбулася зустріч Федерації роботодавців України з бізнесом Тернопілля.
Голова організації роботодавців Тернопільської області Олег Караванський, розпочинаючи розмову, наголосив, що для людей, які створили в області робочі місця й утримують виробництво, сферу послуг, дуже важливо поділитися своїми думками й пропозиціями з представниками Федерації, аби виробити спільну позицію щодо шляхів розвитку бізнесу й країни.
Як свою відповідь щодо шляхів їх вирішення керівництво Федерації презентувало проект Маніфесту роботодавців України.
Ознайомлюючи з документом, голова Ради ФРУ Дмитро Олійник зазначив, що українські підприємці розуміють: ніхто не вирішить їхні проблеми, якщо вони цього не зроблять самотужки. Адже український політикум поки що “успішно” доводить, що, приходячи до влади, перш за все опікується власними інтересами.
Українські ж роботодавці усвідомлюють свою відповідальність за майбутнє України і той факт, що змінити ситуацію можна лише шляхом реалізації програми прискореного економічного розвитку. Але зробити це можна тільки за умови об’єднання зусиль бізнесу, влади та громадськості.
«Маніфест роботодавців – це програма, що містить ключові завдання, які ми ставимо перед собою та своїми однодумцями. Її співавтором має бути кожен із вас. Ми повинні самі форматувати програму дій, а не іти у фарватері популістів”, – сказав Дмитро Миколайович.
Пан Олійник наголосив на основних завданнях, які необхідно поставити перед українськими роботодавцями заради добробуту країни:
– зупинення депопуляції та міграції;
– підвищення темпів зростання економіки;
– поступальне збільшення частки переробної промисловості у ВВП з 12,4% до 25% до 2030 р.;
– щорічне збільшення експорту товарів на рівні не нижче 10%;
– використання інвестиційних ресурсів держави для розвитку національної економіки;
– запровадження інвестиційних стимулів;
– надання підприємствам реального сектору економіки доступу до дешевих кредитних ресурсів;
– проведення аудиту ключових міжнародних економічних угод та зобов’язань України;
– реалізація ефективної антимонопольної політики держави;
– перехід держави до виважених податкової та бюджетної політики;
– справедливе судочинство, непорушне право приватної власності та захист прав інвестора;
– зняття з роботодавця функції податкового агента.
Дмитро Олійник зауважив, що підприємницька спільнота має не лише сама працювати для розвитку України, а й цивілізованим шляхом впливати на політиків та державу, як це роблять в усьому світі, спонукаючи їх до дій на благо наших підприємств та працівників.
На зустріч запросили й представників влади. Зокрема,  перед членами асоціації виступили голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук та заступник голови облдержадміністрації Юрій Юрик.
«Часто випускники ПТУ після закінчення навчання не можуть працевлаштуватися, оскільки кваліфікація не відповідає викликам часу чи професія не є актуальною. Пропоную Федерації роботодавців розглянути можливість взяти опіку над закладами профтехосвіти, які готували б фахівців такої кваліфікації, яка потрібна бізнесу. Така  співпраця могла б вирішити питання трудових ресурсів», – зазначив голова облради.
Додавши, що обласна рада допомагає створювати сприятливий клімат для ведення бізнесу та активізації підприємництва на Тернопільщині. «Це основне завдання обласної програми розвитку малого і середнього підприємництва на 2017-2018 роки, ухваленої обласною радою у грудні 2016 року. Також розроблена Стратегія розвитку малого і середнього бізнесу. Саме таке підприємництво  є запорукою стабільного розвитку економіки області, створення нових робочих місць, наповнення бюджету, що є архіважливим у час реформи децентралізації, розвитку і становлення об’єднаних територіальних громад. Адже лише та громада буде спроможною, яка має потужне економічне підгрунтя, що здебільшого формує малий та середній бізнес».
Віктор Овчарук наголосив, що Тернопільська обласна рада відкрита до співпраці та діалогу, конструктивних пропозицій та цікавих ідей щодо розвитку й зміцнення бізнесу на Тернопіллі.
Привітав гостей і ректор ТНЕУ, доктор економічних наук, професор Андрій Крисоватий.
«Мені надзвичайно приємно, що сьогодні матимуть нагоду обмінятися думками представники влади, бізнесу та громадськості. Такий діалог в умовах сьогодення є дуже важливим. Хочу зауважити, чим саме університет може бути корисним для роботодавців. Навчаючи студентів, ми надаємо якісну фахову підготовку, а також сприяємо розвитку наукової діяльності, акцентуємо увагу на практичному зв’язку з реальним сектором бізнесу, враховуємо реальність четвертої промислової революції. Вагоме місце у підготовці молоді посідає знання іноземних мов, комунікативні навички і, звісно, патріотизм і любов до рідної землі. Переконаний, що такий спеціаліст обов’язково буде конкурентоспроможним на ринку праці й відповідатиме вимогам роботодавців».
Порушували роботодавці Тернопілля й інші важливі для краю питання, зокрема щодо легалізації робочих місць. Начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області Ігор Москалик наголосив, що це один із резервів підвищення рівня доходів населення та покращення їх пенсійного забезпечення. Пан Москалик вказав на важливість наповнення бюджету Пенсійного фонду України, створення нових робочих місць, легалізації заробітної плати і трудових відносин. Він також зазначив, що протягом 8 місяців 2018 року на виплату пенсій було спрямовано понад 4,6 млрд грн. Власні надходження до бюджету Фонду становлять 1,8 млрд грн. Завдяки підвищенню рівня оплати праці бюджет Пенсійного фонду збільшився, порівняно з аналогічним періодом 2017 року, на 1684,5 млн грн і становить 8016,6 млн грн.
Кожен із запрошених мав нагоду висловити власне бачення шляхів покращення економічного розвитку в країні. Та всі дійшли висновку, що настав час від роздумів переходити до рішучих, навіть кардинальних дій та допомогти владі покращити рівень життя кожного українця, повернути додому заробітчан та працевлаштувати молодих спеціалістів.
Зоряна ДЕРКАЧ