Повідомити новину

Поширити:

Україну атакує кір. Захворіли вже більше 700 українців у 15 областях України. Зокрема, на Тернопільщині станом на 16 червня зареєстровано 30 випадків захворювань на кір. З них 8 — серед дорослих і 22 – у дітей.
Спалах інфекції виник у Бучачі, зокрема у дитячому садочку «Теремок», де захворіли 18 осіб.
«У Бучацькому районі зафіксовано найбільше хворих – 25. Три випадки зареєстровано у Чортківському, по одному – у Борщівському та Збаразькому районах. Захворіли діти у вікових групах 1-4 та 9-10 років. Також кір виявлено у п’ятдесятирічної жінки, – повідомила лікар-епідеміолог ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Світлана Маціпура. – Більшість хворих на кір – особи, які не мають жодного щеплення».
Як зауважила завідувач відділу епіднагляду  ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Марія Павельєва, спалах кору цьогоріч був прогнозований.
«Упродовж останніх років підвищення рівня захворюваності на кір в області спостерігалося тричі  – у 2001, 2006 та 2012 роках, причому відповідні цифрові показники тоді навіть перевищували загальноукраїнські. Відтак, ми очікували, що цього року кір знову проявить себе», – розповіла Марія Павельєва.
Фахівці передбачають не надто втішний розвиток подій. За словами заступника директора ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Володимира Паничева, найближчим часом очікується поява поодиноких випадків та поширення кору на інші райони області. Не виключені спалахи в дитсадках та літніх таборах. А до кінця року (з урахуванням циклічності активізації кору) передбачається збільшення випадків цього захворювання до кількох тисяч.
Медики акцентують, що проблем з вакциною для планових щеплень проти кору сьогодні в області немає – держава забезпечила за свій кошт.  А в разі виникнення епідемічної ситуації фінансування повинні здійснювати місцеві органи влади.
«Дітям двічі роблять щеплення проти кору – у віці один і шість років. На сьогодні наша область забезпечена вакциною, маємо понад 20 тисяч ампул», – розповів Володимир Паничев.
Нагадаємо, симптоми захворювання у дітей і дорослих схожі та яскраво виражені. Все починається з порушення сну, загального нездужання і втрати апетиту. Незабаром з’являється сухий кашель, нежить і підвищується температура. У дорослих – навіть до 40 градусів, а також у них можуть збільшитися лімфатичні шийні вузли.
Через 3-5 днів самопочуття хворого поліпшується, але вже через добу температура знову піднімається і з’являється висип у вигляді червоних цяток, набрякає обличчя, посилюється нежить і кашель. У деяких хворих спостерігається посилення головного болю аж до втрати свідомості. Тому єдиний ефективний метод захиститися – зробити щеплення.
Специфічного лікування кору не існує. Найчастіше воно спрямоване на полегшення симптомів. Хворому стане краще вже через тиждень. Антибіотики призначають тільки у разі бактеріальних ускладнень.
Під час хвороби не потрібно дотримуватися певного раціону. Головне – вживати якомога більше рідини й уникати яскравого сонячного або штучного світла.
Наталя ЛУКІВ