Один із лідерів вінницької «Ниви» Володимир Савошко напередодні поєдинку в Тернополі зазначив: «Наш попередній матч із «Нивою» відбувся на старті чемпіонату України. Тоді команди тільки входили у сезон. Починається друге коло. У ньому будуть зовсім інші матчі. Тому ми вивчаємо тернопільську команду з іншого боку, готуватимемося по-новому. Адже кожен клуб стає сильнішим в ході сезону».
Після матчу можна сказати, що таки не кожен клуб стає сильнішим. Бо якщо на старті чемпіонату тернополяни зіграли з вінничанами унічию (1:1), то цього разу мінімально програли – 0:1.
Нивівське дербі було принциповим для обох команд. По-перше, обом конче потрібна була перемога, бо вони давненько її не отримували. Якщо тернополяни востаннє вигравали ще місяць тому на виїзді від хмельницького «Поділля», то вінничани прагнули нарешті перервати набридливу нічийну серію з шести поєдинків.
По-друге, за вінницький клуб нині виступають три екс-гравці тернопільського: Антон Музиченко, Роман Гудак і Олександр Менжега. І вони хотіли довести, що даремно їх у Тернополі недооцінили і не втримали. По-третє, для наставників «Ниви-В» не змінилося завдання на перше коло – зайняти місце не нижче другого і вони явно його не виконали. Та в разі перемоги вінничани скорочували відрив від дуету лідерів до двох очок. А для «Ниви-Т» важливо було виграти хоч один із двох домашніх поєдинків. До того ж господарі поля прагнули зіграти якнайкраще, бо відзначали 40-річчя клубу і з цієї нагоди виступали у спеціальній формі.
Але… Не допомогло нічого!  Та якщо перший тайм відбувся в умовах гострої боротьби, з обопільними шансами, господарі поля виглядали солідно, створивши чимало перспективних атак, то друга частина зустрічі розпочалася із натиску гостей, який на 54 хвилині завершився красенем-голом Павла Федосова. Він прорвався з флангу, на швидкості минув двох захисників, «не помічаючи їх», і елегантно прокинув м’яча повз голкіпера – 0:1!
Завершальні хвилини матчу виявилися дуже напруженими. Господарі прагнули хоча б зрівняти рахунок. Але гравці з міста над Бугом мужньо та самовіддано працювали на те, щоб зберегти переможний результат. І їм це вдалося. У підсумку вінничани закріпилися на четвертій сходинці турнірної таблиці, а тернополяни опустилися аж на восьму. І від останнього місця їх відділяє три очки. Чи дійдуть вони до цієї позначки, покаже час. 30 вересня «Нива» у Чернівцях зустрічається з «Буковиною», а 6 жовтня у Тернополі з ФК «Калуш».