Повідомити новину

Поширити:

 
Найефективнішим методом створення лісових культур є посадка сіянців і саджанців деревних і чагарникових порід на лісокультурну площу. Колискою лісу називають лісові розсадники, бо саме з них за допомогою лісівників «покрокує» тендітний садивний матеріал на відповідні площі.
Державним підприємством «Бучацьке лісове господарство» у 2018 році вирощено понад 200 тисяч шт. сіянців та саджанців усіх видів деревних порід та чагарників.
Показовою в цьому напрямку є робота базового лісового розсадника Коропецького лісництва.
Площа розсадника – півтора гектари. Велика увага приділяється вирощуванню дуба звичайного, модрини європейської, клена гостролистого та дуба червоного. Крім того, в розсаднику активно впроваджуються посіви таких порід, як горіх чорний, липа дрібнолиста та вишня звичайна.
Тут є теплично-парникове господарство, одна теплиця для посіву шпилькових, загальною площею 80 кв. м. та 6 парників для посіву дрібного насіння, загальною площею 140 кв. м. Укорінені живці висаджуються в шкілку і контейнери на дорощування. Асортимент декоративного посадкового матеріалу – понад 35 видів. Серед них і ті, які найбільше користуються попитом – туя, ялівець, тис, піон деревовидний тощо.
Цьогоріч в лісництво закупили понад 3 тисячі контейнерів для вирощування посадкового матеріалу з закритою кореневою системою. Школа декоративних порід налічує понад 50 тисяч штук.
«Лісовий розсадник – це живий організм, який не спроможний рости і розвиватися самостійно, тому йому необхідні турбота й догляд», – зазначив лісничий Коропецького лісництва Тарас Литвин.
Основні заходи з догляду за розсадником – це видалення бур’янів, розпушування ґрунту, полив, внесення органічних і мінеральних добрив, профілактика, діагностика, а також боротьба зі шкідниками та хворобами, підготовка рослин до зими, захист від заморозків, вітру, сонячних опіків.
«Прополювання та розпушування грунту здійснюємо комплексно для запобігання появи кірки після зрошення або дощу, а також під час тривалих посух, що зменшує випаровування вологи», – зауважив Тарас Литвин.
Притінення на розсаднику застосовується для захисту «ніжних» сходів від прямих сонячних променів і можливих опіків кореневої шийки, а також для зменшення випаровування води з поверхні грунту.
За інформацією ДП «Бучацький лісгосп»