Повідомити новину

Поширити:

Минулого тижня Тернопільщину приголомшила новина – помер Іван Венжинович. Чоловік працював лікарем у Почаївській районній лікарні. Саме його портрет з’явився на біг-бордах по всій Україні з написом “Спасибі за життя!” Колеги лікаря кажуть, він «згорів» від пневмонії, а ось тест коронавірусу не підтвердив.
Іван Венжинович із перших днів карантину перебував на передовій боротьби з небезпечним закордонним вірусом. Він був членом спеціальної «коронавірусної бригади», куди входили анестезіолог, інфекціоніст і терапевт. Пан Іван був терапевтом.
А навесні на Тернопільщину, зокрема у Почаївську лікарню, приїхали іноземні журналісти з агентства Associated Press, вони знімали сюжет про те, як в Україні борються з коронавірусною недугою. Тоді на COVID-19 захворів інфекціоніст. Івану Федоровичу довелося його заміняти. Якраз він і спілкувався з журналістами, так  потрапив під приціл фотокамери. Фото вражало. Його помітили і використали у соціальній рекламі.
Розповідаючи цю історію, хочу донести основне: людоньки, якщо вже лікарі, котрі щодня рятують десятки та навіть сотні людських життів, які вміють і знають, як боротися із вірусом, не можуть врятуватися, то що говорити про нас? Так, у Івана Федоровича не підтвердили COVID-19, і ніхто достеменно не знає, чи був він у нього, чи ні (та уже й не дізнається)…
Тернопіль – одне із двох міст в Україні, яке належить до «червоної» карантинної зони. І це вже який тиждень поспіль. Зі статистики, яку щодня оприлюднює Тернопільський обласний лабораторний центр, можна судити про те, що хворих стало значно менше, однак, з огляду на наповненість ліжко-місць у медзакладах, ситуація плачевна. Адже у лікарнях Тернополя перебуває більше півтори сотні хворих на COVID-19. Щодо статистики, то, приміром, учора, 6 жовтня, на Тернопільщині вірус підтвердили у 189 осіб. П’ятеро людей померли, зокрема: жінка 58 р. (Чортківський район, с. Скородинці), чоловік 85 р. (м. Тернопіль), чоловік 73 р. (м. Тернопіль), чоловік 63 р. (м. Тернопіль), жінка 78 р. (Заліщицький район, с. Кошилівці). Побороти недугу вдалося 388 людям. Географія поширення коронавірусної інфекції наступна: м. Тернопіль (47 осіб), Бережанський район (4 особи), Борщівський район (17 осіб), Бучацький район (22 особи), Гусятинський район (9 осіб), Заліщицький район (17 осіб), Збаразький район (3 особи), Зборівський район (6 осіб), Козівський район (5 осіб), Кременецький район (18 осіб), Лановецький район (0 осіб), Монастириський район (5 осіб), Підволочиський район (5 осіб), Підгаєцький район (4 особи), Теребовлянський район (9 осіб), Тернопільський район (6 осіб), Чортківський район (5 осіб), Шумський район (7 осіб).
Поки тотального карантину в країні не оголошували, однак у Міністерстві охорони здоров’я зауважили, якщо ситуація із поширенням коронавірусної інфекції матиме загрозливий характер, повернуть більш жорсткі карантинні обмеження.
«Зрозуміло, що «локдаун» – це найкращий шлях, щоб розірвати ланцюг передачі інфекції. Але нам також потрібно було знайти баланс між економікою та протиепідемічними заходами, щоб не зупиняти господарську діяльність. Вважаю, що ми знайшли такий баланс, але вкрай необхідно й надалі виконувати всі рекомендації від МОЗ. Але у разі, якщо ситуація набуде загрозливого характеру, Міністерство охорони здоров’я пропонуватиме повернення до більш жорстких карантинних заходів», – зазначив міністр охорони здоров’я Степанов.
На прикладі Тернополя він зауважив, що дотримання більш жорстких карантинних норм безпосередньо впливає на зменшення кількості хворих на COVID-19.
«24 вересня, коли Тернопіль перейшов у «червону» категорію епідемічної небезпеки, показник захворюваності на 100 тис. населення за 14 днів у цьому місті становив 615 хворих. Через тиждень він знизився до 484. Тобто, запровадження суворих обмежувальних заходів сприяє зниженню рівня захворюваності. І це фіксуємо в багатьох містах. Зупинити хворобу можна, лише дотримуючись протиепідемічних правил. Іншого світ не вигадав. Вірус передається тільки повітряно-крапельним шляхом», – заявив Степанов.
Тож, як бачимо, вибір невеликий: щоби вберегтися від зловісного вірусу, потрібно або державі запровадити тотальний жорсткий карантин, або ж людям бути більш обачними та свідомо не наражатися на небезпеку.
Будьте здорові!
Зоряна ДЕРКАЧ