Повідомити новину

Поширити:

Вкотре порушуємо давно наболілу тему поширення коронавірусної інфекції. Так, можливо, комусь вона вже давно остогидла. Хтось скаже: невже більше нема про що писати? Та в світлі останніх подій, повірте, необхідно не стільки говорити про це, а скільки щоразу закликати: люди, схаменіться!
Попри те, що в країні з кожним днем зростає кількість хворих, жителі Тернопільщини масово порушують правила карантину. Часто у громадському транспорті, магазинах, ба, навіть аптеках, можна зустріти людей без масок.
«Ну, і як вона мене захистить, та маска?» – якось обурився літній чоловік, коли я зробила йому зауваження. У відповідь пояснила, що маска захистить не так його, як довколишніх людей від нього. Однак жодні пояснення, вмовляння, а зрештою (зізнаюся) і крик, не переконали. Чоловік, голосно кашляючи, і надалі сидів у маршрутці без маски, поки його не змусив вийти із транспорту водій.
Повернення до «червоної» зони  
Ось така тотальна безвідповідальність. А як наслідок – висока смертність, переповнені лікарні та повернення багатьох районів нашого краю до «червоної» карантинної зони. Отож, згідно із висновками державної комісії ТЕБ НС, «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 з 19 жовтня встановлено у містах Тернопіль,  Бережани,  Чортків, Кременець, а також у Борщівському,  Заліщицькому, Монастириському районах.
«До помаранчевої зони віднесено  Бережанський, Бучацький, Гусятинський, Збаразький, Зборівський, Козівський, Кременецький, Лановецький, Підволочиський, Підгаєцький, Теребовлянський, Тернопільський, Чортківський та Шумський райони Тернопільської області. Ми не втомлюємося звертатися до жителів області, особливо до тих, хто належить до категорій ризику: людей похилого віку, людей із супутніми захворюваннями (цукровий діабет, серцево-судинні захворювання, хронічні захворювання легень), з проханням берегтися та дотримуватись усіх рекомендацій – одягати маски, користуватися антисептиками та без потреби не виходити з дому», – зазначив Володимир Труш.
Під час засідання обласної комісії ТЕБ НС начальниця управління охорони здоров`я Тернопільської ОДА Ольга Ярмоленко розповіла, що наразі в області на COVID-19 хворіють більше 4000 осіб.
До слова, міністр охорони здоров’я Максим Степанов зазначив, що в Україні більше 75% смертей, спричинених ускладненнями внаслідок коронавірусної хвороби, припадає на людей віком понад 60 років.
“Найуразливіша категорія – люди, яким за 60. Усього за час пандемії таких захворіло 77 156 осіб, або 25,8%. Серед померлих 75% – люди, старші 60 років. Передусім звертаюся до молодого покоління: потурбуйтесь про батьків, дідусів, бабусь, щоби вони зайве не виходили з дому”, – зазначив очільник МОЗ…
Дистанційне навчання чи канікули?
Як ми повідомляли, в Україні почав діяти новий карантинний розподіл. Відтак на Тернопільщині значно збільшилася кількість навчальних закладів, що перейшли на дистанційне навчання. Таких в області віднині ще 163. Про це розповіла начальниця обласного управління освіти Ольга Хома. Вона також зауважила, що 19 жовтня в області у 144 навчальних закладах розпочалися канікули через те, що вчителі захворіли на COVID-19.
«Є райони, де майже всі заклади перейшли на дистанційну форму. Бучацький район – 45, Бережанський – 19, Монастириський – 14, Козівський – 8, Кременецький – 2, Чортківський – 1, Теребовлянський – 5, Гусятинська громада – 1, Золотниківська – 7, Колиндянська – 2, Коропецька – 4, Шумська – 2, Борщівська – 2, Теребовлянська – 1, Дорогичівська громада Заліщицького району – 4, Товстенська громада – 4», – каже головна освітянка краю.
Згідно з рекомендаціями, які дало МОН, школам запропоновано перейти на дистанційну форму навчання 15 жовтня. Тоді до порад Міністерства освіти і науки України прислухалося керівництво 58 шкіл Тернопілля — у 38-ми з них розпочалися канікули.
За словами заступниці начальниці міського управління освіти Ірини Сум, вже з 21 жовтня 300 шкіл області підуть на двотижневі канікули.
«Цього дня на тиждень канікул підуть і школи у Тернополі. На дистанційну форму навчання вони не переходили, — каже Ірина Сум. — Через те, що у педагогів та школярів виявили коронавірус, на карантині нині перебувають Тернопільська класична гімназія та школа №7, а також 7 класів: по одному в школах номер 3, 6, 10, 18, 20, 24 та 28».
Статистика невтішна
Кілька днів тому показники захворюваності перетнули шеститисячний рубіж. Одночасно із зростанням чисельності захворілих, збільшується і кількість тих, хто не зміг побороти хворобу.
До прикладу, за попередню добу видужали 385 осіб. Тернопільський обласний лабораторний центр провів 792 дослідження методом ПЛР; підтверджено 236 випадків зараження вірусом COVID-19. Зареєстровано 2 летальних випадки: чоловік 59 р. (смт Мельниця-Подільська, Борщівський район), чоловік 63 р. (с. Улашківці, Чортківський район).
Географія поширення нових випадків:
м. Тернопіль (44 особи), Бережанський район (4 особи), Борщівський район (10 осіб), Бучацький район (6 осіб), Гусятинський район (6 осіб), Заліщицький район (5 осіб), Збаразький район (17 осіб), Зборівський район (18 осіб), Козівський район (10 осіб), Кременецький район (22 особи), Лановецький район (0 осіб), Монастириський район (24 особи), Підволочиський район (13 осіб), Підгаєцький район (2 особи), Теребовлянський район (9 осіб), Тернопільський район (6 осіб), Чортківський район (23 особи), Шумський район (17 осіб).
В Україні цього ж дня зафіксовано 5 469 нових випадків коронавірусної хвороби. Кількість фактично хворих становить 173 788 осіб. Загалом в Україні 309 107 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, із них 5 786 летальних, 129 533 пацієнти одужали. Проведено 2 847 376 тестувань методом ПЛР. За добу одужали 3 044 пацієнти.
Будьте здорові!