Повідомити новину

Поширити:

Цього дня з нетерпінням чекали усі: учні, батьки, підприємці. 25 січня – завершення локдауну. Школярі сіли за парти, чимало українців вийшли на роботу. Тож відтепер в області діятимуть карантинні обмеження “помаранчевої” зони.
Зокрема, залишається обов’язковим масковий режим у громадських місцях. Транспорт може перевозити пасажирів лише на місцях для сидіння. Окрім того, з понеділка гостинно відчинили двері ресторани, їм дозволено працювати з 7 до 22 год. За умови дотримання санітарно-епідемічних правил можуть відновлювати роботу торгово-розважальні заклади. Масові культурні чи спортивні події, у яких бере участь понад 20 осіб, залишаються під забороною.
«Попри  невелике зниження рівня захворюваності на COVID-19, про стабілізацію епідемічної ситуації поки  говорити рано. Вихід із посиленого карантину не означає, що вірус зник. Ми маємо залишатися відповідальними і ретельно дотримуватися протиепідемічних правил», – зазначила начальниця управління охорони здоров’я ТОДА Ольга Ярмоленко.
Зауважимо, що, за інформацією Міністерства охорони здоров’я, кількість зайнятих ліжко-місць хворими на коронавірус знизилася приблизно до 30%. При цьому уряд  значно збільшив кількість ліжко-місць із підведеним киснем: з 11 тисяч у вересні до 55 тисяч у січні цього року. На ці потреби для регіонів було скеровано майже 1,5 млрд грн.
«На Тернопільщині розгорнуто 1951 ліжко для надання медичної допомоги хворим на COVID-19. Її надають 28 закладів медичної системи охорони здоров’я. 1718 ліжок забезпечені централізованим киснем та концентраторами. Це становить 88,1%. Держава перед нами ставила завдання, щоб 80% ліжок були забезпечені киснем. Нам вдалося досягнути  більшого протягом листопада-грудня. Наразі є вільні ліжка, забезпечені киснем. Але від початку січня хворих на стаціонарі зросла кількість хворих у важкому стані. Більшість госпіталізованих потребують кисню. Найбільше хворих перебуває на стаціонарному лікуванні в Тернополі, впродовж тривалого періоду тут не було жодної вільної точки з централізованою подачею кисню. Така ж ситуація у Збаражі, Тернопільському районі, Кременці», – зазначила Ольга Ярмоленко.
Попри зниження рівня захворюваності на COVID-19, епідеміологи реєструють значну кількість важких форм, які призводять до летальних випадків. Лише попередньої доби в області з підтвердженим діагнозом коронавірусу померли двоє людей.
Та як би не було лячно, школярі таки сіли за парти. До слова, лише в трьох громадах області діти продовжують вчитися дистанційно.
Заклади освіти області з 25 січня відновили навчання, дотримуючись протиепідемічних заходів. Однак три загальноосвітні школи – у Великодедеркальській, Великогаївській та Козівській громадах – залишилися на дистанційному навчанні. У Великогаївській громаді, а саме у Баворівській школі, за парти повернулися лише учні початкових класів, оскільки рівень захворюваності серед здобувачів та надавачів освітніх послуг становить понад 50%, повідомили в управлінні освіти Тернопільської ОДА.
Нагадаємо, в області функціонують 687 загальноосвітніх навчальних закладів. Під час локдауну, який діяв з 8 по 24 січня, у більшості шкіл тривало дистанційне навчання.
Тепер щодо статистики. За попередню добу на Тернопільщині COVID-19 підтвердили у 95 жителів краю. На жаль, недуга забрала два людські життя – чоловік, 76 років (м. Тернопіль), жінка, 83 років (Борщівський район, с. Пищатинці). Одужали 123 особи. Проведено досліджень методом ПЛР – 587. Географія поширення нових випадків наступна: м. Тернопіль (40 осіб), Бережанський район (2 особи), Борщівський район (4 особи), Бучацький район (2 особи), Гусятинський район (0 осіб), Заліщицький район (0 осіб), Збаразький район (0 осіб), Зборівський район (0 осіб), Козівський район (4 особи), Кременецький район (2 особи), Лановецький район (5 осіб), Монастириський район (7 осіб), Підволочиський район (0 осіб), Підгаєцький район (0 осіб), Теребовлянський район (16 осіб), Тернопільський район (6 осіб), Чортківський район (5 осіб), Шумський район (2 особи).
Будьте здорові!