Попередньої доби коронавірусна інфекція забрала життя шести наших земляків. Так, саме з цього факту хочеться розпочати моніторинг останніх новин щодо поширення COVID-19 на Тернопільщині. Чому? Тому що лячно дивитися на переповнені маршрутки, супермаркети, дитячі кімнати. У звичайний час, коли не загрожує жодна пандемія, будь ласка, а тепер, добрі люди, майте розум, одумайтеся.
Знаєте, я сьогодні лікарів де в чому порівнюю з військовими. Кілька років тому знайомий, що пішов добровольцем в АТО, втратив там найкращого друга, сам був важко поранений, внаслідок чого розпалася його сім’я, приїхавши додому, заплакав. У сусідів голосно горлапанила російська попса, у маршрутці водій хамив, мовляв, то й що що АТОвець, плати – і все… “Руки опускаються, за що, за кого ми там вмираємо?” – надриваючись кричав він.
Так само і лікарі, котрі, буває, цілодобово не виходять з інфекційних відділень, рятуючи життя хворим. Ба, більше того, ризикують не лише своїм здоров’ям, а й рідних, до яких вони рано чи пізно повертаються додому. І як їм дивитися на ці залюднені заклади?
Та це все лірика, а реальність ось яка. За попередню добу коронавірусну інфекцію підтвердили у 97 осіб. Наче й небагато, однак якщо взяти кількість протестованих – 304, інфікувався практично кожен третій. А ось, до прикладу, в неділю, 7 березня, “ковід” підтвердили у кожного другого протестованого. Отож, на Тернопільщині зберігаються негативні тенденції із поширенням COVID-19. Епідеміологи кажуть, цьому є кілька причин.
“Складна епідемічна ситуація у сусідніх регіонах також може позначитися на рівні захворюваності в нашій області. Адже люди з різних регіонів контактують один з одним. Епідпроцес безперервний у просторі і в часі. Відтак, важливо, насамперед, виконання конкретних карантинних вимог. Якби цих обмежень дотримувалися, то епідемічна ситуація, однозначно, була б кращою. І ми мали б менший ризик потрапляння до “червоної” зони, де суттєво посилюються вимоги карантину”, – зазначила головна державна санітарна лікарка області Оксана Чайчук.
Наразі Тернопільщина перебуває у “помаранчевій” карантинній зоні. Це попереджувальний рівень, який свідчить про ускладнення епідемічної ситуації, встановлюється на рівні регіонів, якщо перевищено хоча б один показник: захворюваність на грип та ГРВІ перевищує епідемічний поріг; завантаженість ліжок, забезпечених постачанням медичного кисню, – понад 65 відсотків; кількість тестувань методом ПЛР протягом останніх 7 днів на 100 тисяч населення – менш як 300; кількість госпіталізацій протягом останніх 7 днів на 100 тисяч населення – понад 60; коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 – понад 20 відсотків; зростання госпіталізацій протягом останніх 7 днів, порівняно з попереднім аналогічним періодом, – понад 50 відсотків. “Червоний” рівень епідемічної небезпеки встановлюється у регіонах, де протягом трьох днів перевищено 2 або більше зазначених показників.
Окрім того, варто додати, що на Тернопільщині почастішали випадки повторного зараження коронавірусом. COVID-19 вдруге діагностували у понад шістдесяти жителів краю, а в трьох людей цю хворобу виявили втретє.
Повторні захворювання на коронавірус дотепер не мають наукового пояснення. Лікарі припускають, що хвороба вражає вдруге через низький імунітет.
Як зазначив епідеміолог обласного лабораторного центру Володимир Паничев, повторні захворювання характерні й для інших вірусних інфекцій. Жителям краю, у яких вкотре виявляють COVID-19, він рекомендує пройти повне медичне обстеження.
Прикро, але в нашому краї побільшало хворих на COVID-19 і серед дітей. Малеча переносить хворобу легше. Однак за відсутності належної медичної допомоги небезпека значна.
«У Тернопільській міській дитячій лікарні нині перебувають дев’ятеро дітей з підтвердженим діагнозом COVID-19, – каже керівник закладу Андрій Артимович. – Простежується поступове зростання кількості пацієнтів, зокрема тих, які перебувають на амбулаторному спостереженні та амбулаторному лікуванні, тобто тих, які переносять хворобу у легшій, безсимптомній формі. На жаль, показники захворюваності зростають і серед дитячого населення. Позначається на епідемічній ситуації з коронавірусом поширення грипу і ГРВІ. Тому сьогодні, як ніколи, важливо дотримуватися усіх протиепідемічних заходів, щоб не допустити стрімкого збільшення захворюваності”.
Тому, дорогі наші читачі, закликаємо вас не займатися самолікуванням, у разі наявності найменших симптомів звертатись до сімейного лікаря, дотримуватися протиепідемічних правил, побільше усміхатися і радіти життю. Бережіть себе і близьких. Будьте здорові!
Зоряна ДЕРКАЧ