Повідомити новину

Поширити:

«В Ірини з’явилися сльози, коли він сам почав дихати. Спочатку страх, потім сльози зливою. Вона кілька хвилин повторювала за ним дихальні рухи. 19 днів у реанімації.
Іван — наймолодший пацієнт, який перебував на ШВЛ. Йому 21 рік, з міста Дніпро. Тотальне ураження легень. Трахеотомований. Його мама з ранку до ночі сотні разів обходила COVID-корпус у надії, що син вигляне з віконця. Сьогодні він бадьорим кроком пішов додому. Шрам на горлі нагадує про пережите, — поділився на своїй сторінці у фейсбуці заслужений лікар України, доктор медичних наук, професор Сергій Риженко. – Ірина Чорна, старша медсестра реанімації, прощалася з ним, як з сином, який приходив на побивку. Ці хвилини слабкості дають їй сили боротися з COVID-19 далі, рятуючи і допомагаючи приреченим». Такий допис днями з’явився у соцмережах на сторінці обласного управління охорони здоров’я. У ньому відображається весь біль людей, котрі хворіють на коронавірус, туга родичів, котрі до останнього вірять, що близька людина таки поборе недугу, відчай медиків, котрі ладні зробити все, душу віддати, лиш би допомогти. Так, дорогі читачі, вірус не шкодує нікого: ні молодого, ні старого, ні багатого, ні бідного…
Нещодавно міський голова Тернополя опублікував відео, на якому видно роботу інфекційного відділення лікарні швидкої допомоги. Медики розповідали, як вони по 12 годин перебувають у захисних костюмах, майже не відходячи від хворих. Медсестрички зі сльозами на очах казали, що у відділенні чимало лежачих, котрі не в змозі самостійно поїсти, сісти. За кожного із них болить серце, кожного хочеться підтримати, обійняти, заспокоїти, адже це чиїсь діти, батьки. Без сліз те відео дивитися не можливо. Воно вкотре доводить, коронавірус – не жартує. Треба берегтися, обмежити соціальні контакти, поїздки у громадському транспорті, гучні багатолюдні забави…
Та це знову лірика, емоції. Статистика ж невблаганна. Щодня в області додається майже півтисячі (а буває й більше) «ковідних» хворих. І найстрашніше – гинуть десятки людей.
Нові, ще небезпечніші штами
Німецька лабораторія «Шаріте» підтвердила, що в Тернопільській області зафіксовано «британський» та «південноафриканський» штами коронавірусу. Про це повідомила начальниця управління охорони здоров`я Тернопільської ОДА Ольга Ярмоленко.
«Нові різновиди коронавірусу є контагіозніші, хвороба проявляється скоріше, а перебіг – складний. Крім того, вірус вражає не тільки людей літнього віку, а й молодих, частіше хворіють діти», – зазначила Ольга Ярмоленко.
Крім того, на Тернопільщині зросла кількість летальних випадків.
«Якщо за минулий рік було 460 летальних випадків, то лише за перший квартал 2021-го ми вже наближаємось до цього показника», – констатувала пані Ярмоленко.
До слова, лікарі кажуть, що “британський” та “південноафриканський” штами коронавірусу найважче переносять люди після 65 років. Епідеміологи рекомендують їм ретельно дотримуватися карантину та за можливості не користуватися громадським транспортом і відмовитися від частих походів до магазинів.
“Я б хотів наголосити на тому, що, враховуючи наші попередні рекомендації, людям після 65 років варто обмежити своє перебування у громадському транспорті, в закритих приміщеннях магазинів. Варто у торгових мережах знову встановити години переважного обслуговування людей пенсійного віку, щоб вони не стояли в чергах», – зазначив епідеміолог обласного лабораторного центру Володимир Паничев.
Додаткові ковідні госпіталі
12 квітня пані Ярмоленко повідомила, що на Тернопільщині через стрімке збільшення хворих на коронавірус вісім лікарень перепрофілювали у тимчасові госпіталі.
«УОЗ опрацювало механізм розгортання тимчасових госпіталів. У зв’язку зі стрімким зростанням кількості хворих на COVID-19,  в тимчасові госпіталі перепрофільовано Заліщицьку центральну лікарню, Чортківську, Почаївську, Скалатську районну, Гусятинську комунальну, Монастириську міську, Тернопільську лікарню швидкої допомоги та Тернопільську лікарню №3», – повідомила начальниця УОЗу.
За словами Ольги Ярмоленко, на сьогодні місць вистачає – з 2482 ліжок під COVID-19 вільними є 1068. Забезпечено киснем 2219 ліжок, з них 1558 – централізовано, 661 – концентраторами.
Станом на 12 квітня у закладах охорони здоров’я області на стаціонарному лікуванні перебувають 1414 хворих на коронавірус, серед них – 1398 дорослих та 16 дітей.
Бережіть себе і будьте здорові!
Зоряна ДЕРКАЧ