Повідомити новину

Поширити:

Зазвичай кажуть: якщо розсада томатів жовтіє – підживіть її залізом. Але це не завжди правильно, кажуть фахівці. За зелений колір рослин відповідає не тільки залізо, а ще як мінімум три елементи – азот, сірка та магній. Як визначити, чого саме не вистачає вашій розсаді, розповідає «Флористікс».

Хлороз верхнього листя

На молодому листі можуть бути симптоми хлорозу двох типів: якщо жовтіє пластина, а жилки залишаються зеленими – це дійсно ознака нестачі заліза, а якщо жовтіють тільки жилки, то це симптом нестачі сірки.

Швидко поповнити вміст заліза можна обробкою томатів по листю хелатною формою цього елемента, а усунути дефіцит сірки можна підживленням томатів сульфатом амонію.

Пожовтіння нижнього листя томату

Якщо на нижньому листі стали жовтіти жилки, справа в нестачі азоту. Коли в ґрунті стає мало цього елемента, рослина перенаправляє азот з дорослого листя в молоде, щоб воно продовжувало розвиватися, а нижнє листя жовтіє.

Пожовтіння міжжилкових ділянок свідчить про нестачу магнію, тому слід провести підживлення томатів цим елементом у хелатній формі.

Швидко усунути дефіцит того чи іншого елемента можна тільки листовою обробкою. Крім того, ми точно не знаємо, яка у нашого ґрунту структура і який водневий показник, які елементи в ньому є, а яких немає. Саме тому краще обприскати розсаду по листю, щоб вона могла незалежно від pH ґрунту швидко заповнити дефіцит.