БК «Тернопіль» та «Київ-Баскет» вже зустрічалися між собою в рамках товариських ігор. 13 та 14 вересня підопічні Дмитра Забірченка двічі грали в столиці, поступившись 78:88 та 88:97. Тобто, ми знали силу суперника та його вражаючу ігрову форму. Підопічні Айнарса Багатскіса розпочали сезон із восьми перемог, не поступившись жодного разу. І «Тернопіль» міг стати або дев’ятим скривдженим, або перервати цю переможну серію жовто-чорних.
Наша команда нарешті дебютувала на домашньому майданчику. Це мало б додавати сил та наснаги. Але дебют на своєму паркеті довелося проводити без глядачів і протистояти лідерові. І це працювало на мінус. До того ж, «Тернопіль» до поєдинку підійшов з кадровими втратами. Через сімейні обставини був відсутній Керрінґтон Ворд, а через пошкодження коліна – Павло Буренко. Із травмою зіграв і Андрій Кальніченко. Капітан провів на паркеті лише десять хвилин. Натомість, у столичної команди в обоймі були всі виконавці.
Перша чверть розпочалася з упевненого старту «Київ-Баскета», а особливо його лідера Олесандра Мішули, який за перші 5 хвилин набрав 10 очок з 16 командних, що дозволило киянам повести (+7). На це Дмитро Забірченко відреагував тайм-аутом і пауза подіяла на його підопічних добре. «Тернопіль» видав ривок і з відставанням у два очки пішов на другу чверть. У другій 10-хвилинці ситуація повторилася.  Продовжував феєрити Олександр Мішула. За підсумками першої половини він набрав 20 очок.
Проте, програючи 14 пунктів після першої половини, тернополяни здаватися не збиралися. 12 очок  Едріана Боуі, 8 – Андрія Агафонова, 5 –  Ейверіла Юґби, 3 – Кирила Подковирова та 2 – Олександра Кольченка дозволили мінімально наблизитися до «Київ-Баскета» (63:64). А загалом третя чверть завершилася надрезультативно – 32:25 на користь «Тернополя».
У заключній частині «Київ-Баскет» спочатку повернув собі перевагу (+12). Проте, за 3 хвилини до кінця матчу підопічні Дмитра Забірченка створили інтригу. Їм вдалося зробити ривок і скоротити відставання до 3 очок. За 23 секунди до завершення Едріан Боуі і Олександр Кольченко могли стати героями поєдинку, але обидва не влучили з середньої лінії. Як підсумок, перемога «Київ-Баскета» – 97:90.
Аналізуючи поєдинок, головний тренер тернополян не бідкався на кадрові втрати. На його думку, є команда, є гравці і всі мають битися, грати за тих хлопців, які не можуть вийти на майданчик. «Тому – це не проблеми. Проблеми в іншому – у дрібницях, у ментальності. І цих дрібниць нам забракло, аби спробувати виграти цю гру.  З таким суперником, як «Київ-Баскет», потрібно і трішечки фарту», – додав Дмитро Забірченко.
А от головний тренер гостей Айнарс Багатскіс не скупився на похвалу господарям: «Тернопіль», по-моєму, найдосвідченіша команда Суперліги, яка знає як грати. Вона не робить нічого надзвичайного. Але якщо ти даси їй найменший шанс, вона просто цим скористається. Якщо в перших двох чвертях ми грали зібрано і практично не давали такого шансу, то в третій і четвертій ми заспокоїлися, дали розігратися Боуі, ще кільком гравцям і пішла така невдала кінцівка. Ми сьогодні чисто виграли за рахунок нападу. Якщо «Тернопіль» забив нам 90 очок, а ми ж найкраща команда Суперліги за захистом, то нам повинно бути соромно».
Ну що ж, якщо соромно титулованому і грізному супернику, то ми своїми гравцями маємо гордитися!