Повідомити новину

Поширити:

Право на пенсію по віку закріплено в Конституції України. Однак інколи реалізувати таке право буває вкрай важко. Зазвичай перешкодами стають неналежне оформлення документів – трудових книжок, наказів, бухгалтерських документів. У більшості випадків єдиним способом відстояти своє право на соціальне забезпечення є звернутися до суду, задля оскарження рішення Пенсійного фонду.
Судитися із чиновниками нещодавно випало й одному мешканцю області. З досягненням пенсійного віку (60 років) він звернувся до Пенсійного фонду із заявою про призначення пенсії за віком, однак йому відмовили. Чоловікові не зарахували до страхового стажу період роботи з 1991 по 2007 рік. Мотивували чиновники відмову тим, що при внесенні записів про прийняття та звільнення з роботи в трудовій книжці допущено виправлення, що суперечить вимогам Інструкції про порядок ведення трудових книжок.
Представляла інтереси чоловіка  у рамках безоплатної правової допомоги адвокатка Олена Радосюк.
У суді вдалося довести неправомірність дій Пенсійного фонду. Рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду від 26.08.2021 поновлено права позивача та визнано протиправним рішення щодо відмови у зарахуванні до страхового стажу періоду роботи у понад 16 років. Суд також зобов’язав зарахувати цей страховий стаж і повторно розглянути заяву про призначення пенсії.
Коментує адвокатка Олена Радосюк: «Основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. Якщо документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків.
Записи у трудову книжку вносяться відповідальною особою підприємства, а не особисто працівником, більше того, недоліки її заповнення не є підставою вважати про відсутність трудового стажу позивача за спірний період. Тому працівник не може відповідати за правильність та повноту оформлення документів на підприємстві, а неналежний порядок ведення та заповнення трудової книжки чи іншої документації з вини адміністрації підприємства не може бути підставою для позбавлення позивача його конституційного права на соціальне забезпечення».