gazpostach

Буревій: зірвані дахи, розчавлені деревами автоДякувати Богу, без жертв…

Минулої неділі та понеділка в області лютувала негода – шквалистий вітер, наробивши біди у Польщі, добрався до нас. У Тернополі дуло так, що проти вітру не зробити і кроку. Та, як виявилося, у вітровому епіцентрі опинилися Теребовлянський, Борщівський, Чортківський, Заліщицький та Підволочиський райони.

Як повідомляли екстрені служби, внаслідок ускладнення погодних умов, пов’язаних з поривами вітру, у багатьох населених пунктах сталися усілякі руйнування. Так, у с. Поділля Заліщицького району зірвало дах із будівлі свинарника ТзОВ «Маяк». Загальна площа приміщення – орієнтовно 2000 кв. м, знищено половину покрівлі. На той час у будівлі тривала реконструкція, приміщення – недіюче та не заселене тваринами, отож ніхто не постраждав. На місці події працює комісія Заліщицької РДА.

У Чорткові на вулиці Шевченка зірвало покрівлю з будівлі готелю. Орієнтовна площа – 500 кв. м. На щастя, люди не постраждали.

Внаслідок ускладнення погодних умов, сильних поривів вітру в смт Підволочиськ на вул. Патріарха Мстислава пошкоджено дах на будівлі ЦРКЛ. Орієнтовна площа пошкодженої покрівлі – 50 кв. м.

Вітер завдав шкоди будівлі 8-ї державної пожежно-рятувальної частини Управління ДСНС України у Тернопільській області – зірвало шифер на площі 40 кв. м.

А у с. Пилява Бучацького району внаслідок сильних поривів вітру пошкоджено покрівлю даху місцевої ЗОШ – орієнтовно 60 кв. м.

У с. Залісся Борщівського району пошкоджено дах дитячого садка на площі 45 кв. м, в с. Ланівці цього ж району – дах місцевої ЗОШ на 35 кв. м, у с. Хмелівка Теребовлянського району – дах ЗОШ на площі 40 кв. м.

У Теребовлянському районі у с. Ілавче пошкоджено баню місцевої церкви, у с. Іванівка внаслідок сильних поривів вітру впала водонапірна вежа, недіюча та недобудована, в с. Гумниська пошкоджено покрівлю будинку культури на площі 30 кв. м.

У згаданих районах вітровій пошкодив дахи і в приватних господарствах.

Щонайменше дві автомашини у Тернополі опинилися під заваленими деревами.

В управлінні ДСНС України в області нагадують: особливо сильні вітри, шквали в наших широтах зазвичай спостерігаються восени і навесні. Тому слід пам’ятати елементарні правила поведінки. Усі вікна в будинку або квартирі при сильних шквальних вітрах мають бути щільно зачинені. У разі особливо сильних вітрів (ураганів) можна заклеїти віконні шиби смужками скотчу по діагоналі (буквою Х) – це вбереже від осколків, якщо вітер виб’є скло. До речі, саме так заклеювали вікна під час війни на випадок бомбардувань.

Із незасклених балконів і лоджій слід прибрати всі предмети, які можуть випасти назовні (горщики, банки, ящики, пляшки тощо). Були випадки, коли з кутових засклених балконів падали старі вікна разом із рамами.

Опинившись на вулиці в шторм, слід триматися якомога далі від рекламних щитів та інших навісних конструкцій, ліній електропередач, а також дерев, надто тополь. Паркувати під ними автотранспорт – теж небезпечно.

 

Ольга КУШНЕРИК

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*