Повідомити новину

Поширити:

Презентація Тернопільщини як одного із найколоритніших та перспективних регіонів України відбулася у Києві. Підкоряли столицю туристичними «родзинками», етнічними та вишуканими мистецькими особливостями краю, виробничими, аграрними, науковими та освітніми надбаннями.
Презентація уже традиційних для Тернопільщини фестивалів «Борщівська вишиванка», «Галицька дефіляда», колекції старожитностей етногалереї «Спадок» родини Демкури, а також проведення зініційованих головою Тернопільської ОДА Степаном Барною «Свят замків», що вдало зарекомендували себе минулого року, викликали бажання гостей неодмінно відвідати Тернопільщину.
Для поціновувачів художнього мистецтва в одному із залів облаштували картинну галерею. Особливістю її стало те, що були виставлені картини трьох жанрів: живопису, графіки і фотографії. Гості й відвідувачі мали можливість ознайомитися з роботами Богдана Ткачика, Миколи Шевчука, Станіслава Ковальчука, Олега Шупляка, Михайла Кузіва, Володимира Шерстія, Дмитра Стецька, Петра Мороза, Ганни та Соломії Ткачиків, Олега Кіналя, Олега Снітовського.
Літературні здобутки Тернопілля були висвітлені у автограф-сесіях Миколи Лазаровича, Володимира Білінського, Лесі Романчук-Коковської, Лілії Мусіхіної, Сергія Синюка, Юлії Бондючної, Наталки Михно, Олександри Шутко, Василя Фольварочного.
Із науковими та освітніми надбаннями області ознайомлювали майже всі Тернопільські виші.
Як можна відновлювати і презентувати втрачені колись пам’ятки Тернопільської області за допомогою технології 3D, показував туристично-інформаційний центр Тернополя.
У концертній програмі взяли участь понад 30 виконавців і колективів, серед яких Андрій Підлужний, Володимир Трач, Василь Жданкін, гурт «Фіра» й інші.
Досягнення харчової та переробної промисловості Тернопільщини демонстрували на дегустації вже добре відомі підприємства: «Микулинецький Бровар», «Опілля», «Галіція дистилері», «Агропродсервіс», «Шустов-спирт», «Агробізнес», «Тернопільський молокозавод», «Кременецьке молоко» та «Чортків-молоко».
Гостями події стали понад десяток представників дипломатичних установ, акредитованих в Україні.
Презентація краю «Благословенне Тернопілля» виявилася доволі амбітним кроком. Зважившись на це, наша область вкотре довела, що перебуває на лідируючих позиціях.
Експерти вже встигли оцінили перспективи й позитивну динаміку розвитку Тернопільської обласні. Суттєво активізувавши туристичну та культурно-мистецьку галузі за останні два роки, керівництво краю чинить дуже далекоглядно, адже разом із розвитком цих галузей поступово на якісно новий щабель виходитимуть й інші. На терени нашого краю прийдуть інвестори, зростатиме загальний рівень сервісу, будуть створювати нові робочі місця, ще більше покращуватимуться економічні показники.
Степан Кубів, перший віце-прем’єр-міністр України:
Презентація Тернопільського краю у Києві є важливим поштовхом для самореалізації Тернополя і Тернопільської області. Дух і цінності поваги, вдячності до Тернополя сьогодні об’єднують багатьох успішних людей в Україні та поза її межами.
Степан Барна, голова Тернопільської ОДА:
Більше десяти послів різних країн відвідали наш захід. Я хотів би, щоб через позитивну культурну експансію Тернопільська область здійснила економічний прорив.
Ігор Білоус, голова Фонду держмайна України:
Тернопільщина має чудовий виробничий потенціал, і його необхідно максимально популяризувати. Області є що показати, тож рекламувати себе треба ще активніше.
Андрій Гундер, президент Американської торговельної палати в Україні:
Прийти до потенційних інвесторів і показати всі можливості свого краю в часи, коли йде реальна боротьба за інвесторів, – надзвичайно важливий крок.
Андрій Підлужний, співак:
Тернопільщина – це місце, де народжуються пісенні твори, які можуть жити вічно. Переконався в цьому особисто.