Повідомити новину

Поширити:

17 червня 2019 р. стартувало онлайн-голосування IV Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України – 2019», яке проводить онлайн-ресурс AgroPortal.ua.
Всього на конкурс свої бізнес-плани подали 115 сіл України з усіх її областей. Найбільше заявок надійшло від жителів Черкаської, Тернопільської та Запорізької областей.
Редакція AgroPortal.ua визначила 20 кращих бізнес-планів сіл за допомогою оціночної шкали. Приємно, що у цей список потрапило і с. Більче-Золоте Борщівського району. Бізнес-план цього населеного пункту передбачає капітальний ремонт приміщення готелю, бо для підвищення туристичної привабливості селу необхідно розташовувати туристів. Тому за кошти призового фонду та  співфінансування з місцевого бюджету громада планує провести капітальний ремонт приміщення готелю, що  сприятиме покращенню надання послуг у напрямку зеленого туризму. Зокрема, на 100 тис. грн буде придбано обладнання для водопроводу й каналізації. Загальна вартість проекту становить 300 тис. грн.
Онлайн-голосування за бізнес-плани сіл триватиме на сайті AgroPortal.ua до 17 липня (включно). Таким чином буде визначено 10 півфіналістів конкурсу. А з 18 по 31 липня члени Експертної ради відберуть 5 фіналістів, які пройдуть в III етап конкурсу – фінал.
Конкурс триває за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України, Посольства Королівства Нідерланди в Україні, компанії «Бейкер Тіллі Україна», освітнього проекту «Агрокебети», журналу Agroexpert.
Село-переможець IV Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України – 2019» отримає 100 тис. грн на реалізацію бізнес-проекту (частина коштів виграшу буде зібрана за допомогою челенджу, який AgroPortal.ua організовує спільно з освітнім проектом «Агрокебети»). Одне з 10 сіл-півфіналістів отримає у подарунок від Посольства Королівства Нідерланди в Україні зелену алею, що дасть змогу селу стати ще привабливішим. Компанія «Бейкер Тіллі Україна» надасть одному із 10 сіл-півфіналістів грошову премію на часткове покриття витрат на реалізацію бізнес-проекту.
Більче-Золоте – одне з найстаріших і найбільших сіл Борщівського району. Його історія починається з 1482 року. Про нього є багато цікавих легенд. Одна з них розповідає, що назва походить від імені дівчини – Більча. Її вподобав граф Ярмош і наказав батькові прислати дочку для роботи у покоях. Той не послухав, тоді пан звелів збирати з людей ще один податок. Дізнавшись про це, Більча пішла до пана. Наступного дня повернулася додому, принесла в хустці золото і перли. «Візьміть, тату, – сказала. – Віддайте людям, які платили податки. А пана вже нема… Вмер…» Тим часом Більчу вже шукали гайдуки, бо знайшли пана зарізаного. Суд був страшним: живцем замурували дівчину в кам’яній горі. Люди шукали її, кликали: «Більча, Більча, золота наша…» Але так і не знайшли. Згодом у важкі часи Більча  допомагала землякам: погорільці або ті, в кого загинула худобина, знаходили золоті гроші.
На території села розташована найбільша печера Європи – підземний музей трипільської культури «Печера «Вертеба» – геологічна й археологічна пам’ятка світового значення (за багатством та різноманітністю археологічних знахідок її називають «Наддністрянською Помпеєю»), а також Більче-Золотецький парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва, костел-усипальниця князів Сапєгів (засновників Більче-Золотого), муровані церкви – Святого Архангела Михаїла та Святої великомучениці Параскеви, дзвіниця на честь 20-річчя Західно-Української Народної Республіки, обласна фізіотерапевтична лікарня, ГЕС, дві бази відпочинку, археологічні пам’ятки середнього та пізнього палеоліту, давньоруської культури.
На жаль, до наших днів не збереглися замок, палац і монастир отців Василіян, а шкода, бо вони стали б чудовою окрасою Більче-Золотого.
А ще варто врахувати мальовничість села, адже розташоване воно на берегах р. Серет, притоки Дністра. Його неповторні природні пейзажі вражають, здається, що село – справжня перлина, дійсно золоте. Тому Більче-Золоте  цілком заслуговує на перемогу у конкурсі «Неймовірні села України-2019».
Працівники редакції газети «Свобода» уже проголосували, а ви?
Богдан РОКОЧИЙ