116 червня архієпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Василій Семенюк та архієпископ Тернопільський і Бучацький ПЦУ Тихон під час пастирських візитів відвідали села Теребовлянщини.
Кир Василій завітав на парафію Преображення Господнього с. Бурканів, Зарваницького деканату, де відслужив молебень спільно із настоятелем храму о. Мирославом Петрущаком, який душпастирює у селі з весни 1991 року, за парафію, вірних, дітей, мир в Україні і припинення епідемії. Владика ознайомився з благоустроєм храму, який споруджено і освячено у 1995 р. за кошти парафіян, поспілкувався з вірними.
До слова, впродовж травня-червня такі візити відбуваються регулярно. У травні служать молебні до Пресвятої Богородиці – маївки, а в червні – до Христа Чоловіколюбця. Кожного разу – це зручна нагода помолитися з вірними, підтримати паству на дусі та закликати до старанного духовного життя і щирої молитви за Україну.
Цього ж дня архієпископ Тернопільський і Бучацький Тихон відвідав с. Застіноче Теребовлянського благочиння. У храмі святителя Миколая Чудотворця владика Тихон очолив Божественну Літургію у співслужінні настоятеля, митрофорного протоієрея Віталія Данилишина та духовенства єпархії. Під час Богослужіння була піднесена молитва за Україну, воїнів-захисників та український народ. Наприкінці Літургії архієпископ Тихон привітав настоятеля храму отця Віталія з 45-літтям. Також з благословення Предстоятеля Православної церкви України Блаженнійшого Митрополита Епіфанія за заслуги перед Церквою та побожним народом вручив імениннику орден. Отця Віталія зі святом привітали присутнє духовенство і парафіяни храму та спільно проспівали многоліття.
До речі, обидва села потерпіли під час доби войовничого атеїзму. У Бурканові громада УГКЦ встановила пам’ятний хрест на місці зруйнованої 5 жовтня 1950 р. каплиці. А Застіночому церкву, споруджену у 1894 р., у 1957 р. перетворили на склад крамниці, а від 1978 р. тут діяв музей атеїзму. У селі душпастирював (1937–1950) Йосип Побережний – заарештований радянською владою у 1950 і засуджений на 25 років концтаборів Сибіру, де й помер. Ще однією важливою подією у духовному житті Застіночого стало встановлення у 1991 р. дзвонів, які були заховані від загарбників і пролежали в землі від 1943 року.