Свій винахід, якому присвятив майже три роки роботи, чоловік оцінив у 50 000 доларів. Ми поговорили з паном Юрієм і дізналися в нього про історію створення автівки «Україна» та про благодійну місію, пише “20 хвилин”.
Житель Збаража Юрій Кордупель – відкритий та позитивний чоловік. Після кількох хвилин розмови з нами, він з легкістю погодився розповісти про свої винаходи та такий улюблений позашляховик «Україна». Одразу каже, цей піар йому не для чого. Але розуміє, що про винахід треба говорити, можливо і реальні покупці знайдуться швидше.
«Україна» від Юрія Кордупля — це унікальний позашляховик, який неможливо придбати навіть у популярних салонах світу. Автівка має електросклопідіймачі, кондиціонер та інвертор. А її салон обшили шкірою. Винахідник наголошує, за три роки користування не було жодних нарікань.
— Це саморобна машина вагою чотири з половиною тонни. Вона зроблена на базі вантажівки Газ-66. Двигун від Mercedes потужністю 150 кілометрів на секунду, що дозволяє розганятися автомобілю до 90 км/год. Мотор тут надійний і економний. Сили вистачає. Ми їздили і по Карпатах, в нас по горах їздили. Була можливість взяти дешевий мотор, але для чого брати дешеве, якщо можна взяти нормальне. Нехай дорожче, але нормальне і ти знаєш, що воно буде їздити. Я поступово її збирав своїми руками. У мене була база, а далі справа техніки. Салон шкіряний. Перетягував його разом з татом. Це приклад того, як деякі витрачають на створення автівки десятки років, а мені вдалося її зробити за три, — каже пан Юрій.
Автомобіль розрахований на сім осіб, є розкладний столик і багато місця. Він привертає увагу багатьох жителів Тернопільщини. Проте не всі вірять, що пан Юрій створив машину-гігант власноруч. І майже завжди питають, де можна замовити або придбати її.
— Якось я приїхав на цій машині в Кременець. Стояли поряд два чоловіки й казали, що наче такі машини випускають у місті Кременчук. Я їм кажу, що то моя машина, що я її зробив власноруч, а вони і не вірили. Казали, що не може такого бути. Тоді я почав показувати їм відео, як мене знімали журналісти, як я працюю в гаражі. І тоді вже повірили. Були дуже здивовані й водночас захоплювалися, — згадує винахідник.
Про те, що машина слугуватиме вірою та правдою, чоловік знає особисто. Адже як зовні, так і всередині вона зроблена на совість. Бо робилася для власного користування. Він переконаний, 50 000 доларів для такої автівки – невелика сума.
— Вклав у свою «Україну» всю працю і душу. Під час її збірки я продумував все до дрібниць, бо робив для себе. І я знаю, що вона буде працювати. Якщо вже говорити за гроші, то я в неї вклав 26 000 доларів. Ці кошти пішли на різні необхідні матеріали. У мене в автівці є камера заднього, переднього виду, електросклопідіймач, люк в машині, передні крісла з підігрівом, — додає співрозмовник.
Ще бувши малим хлопцем, Юрій Кордупель не уявляв своє життя без автомобілів. Завжди полюбляв заглядати, що там всередині, як воно все налаштоване. Дивився, що і з чим взаємодіє і як потім працює.
— За освітою я електрик. Але все життя цікавився автомобілями. Любив читати, заглядати. Мене ніхто не змушував це робити, просто був великий інтерес до транспорту. У сьомому класі я зібрав свій перший автомобіль. Він був на трьох колесах. Дивно звучить, але саме так він виглядав. Я не можу сказати, що вдома у мене хтось обожнював автівки і присвятив їм багато часу. Це моє особисте хобі. Я завжди кажу, хтось малює, хтось співає, а я перебираю і складаю автівки,— розповідає пан Юрій.
За плечима винахідника десятки відремонтованих автомобілів. Наразі чоловік власноруч складає вже третій позашляховик. Нам каже, що ця машина буде не менш зручною та унікальною.
— Особисто для мене під час створення нової машини важливий настрій. Я не можу сказати, що за два роки зроблю одну чи дві машини. Це не просто взяв і приварив одне залізо до іншого. Я роблю транспорт з душею, обдумую кожну деталь. У мене не стояла і не стоїть ціль зробити більше, я хочу робити якісно. Я хочу, щоб транспорт був унікальним, комфортним, щоб він слугував господарю. Бо як все нашвидкуруч робити, то яке задоволення від того? Звичайну машину можна піти і купити в салоні, — розмірковує винахідник.
Щодня у соціальних мережах волонтери та рідні захисників збирають кошти як на обладнання, так і на автомобілі. Адже транспорт – розхідний матеріал для наших воїнів. Юрій Кордупель каже, маємо допомагати нашим мужнім захисникам. Бо тільки завдяки їм ми на Тернопільщині живемо спокійно і маємо можливість займатися тим, що нам до душі.
— Якби не війна, я б може і не продавав свій саморобний позашляховик. Але зараз такий складний час, що треба це зробити і допомогти нашим захисникам. Хочу продати своє авто за 50 000 доларів і на ці кошти купити для хлопців три джипи. Я не отримував ніяких запитів від військових частин. У мене є бригада, ми дахи фарбуємо. Хлопці, які зі мною робили, то вони пішли воювати. Дочка передала їм тепловізор. А я хочу передати машини. Вже вдалося знайти людину, яка пригонить для хлопців ці джипи. Тепер залишилося продати позашляховик і отримати кошти. Це хлопцям від мене буде такий подарунок, — додає він.
Раніше винахідник з колегами розробили та виготовили перший у світі причеп до зенітної установки. Віддали на фронт двигун, колеса і запчастини. Чоловік сподівається, що для позашляховика «Україна» знайдеться гарний господар. А ось стосовно обміну просить не турбувати.