На Тернопільщині тривають аварійні відключення світла, а низка регіонів України переходять до режиму жорсткої економії електроенергії. Перше питання яке виникає у батьків — чим зайнятися з дітьми у таких умовах. Адже дорослі просто можуть почитати при свічках або поговорити, а ось малюки можуть занудьгувати.
Розвага 1. Продовж малюнок
Запалюйте свічки, якщо вже вечір. Запасайтеся кольоровими олівцями або фломастерами й зіграйте у цікаву гру всією сім’єю.
Як грати:
На чистому аркуші паперу одна людина малює одну деталь, а друга продовжує малюнок, домальовуючи щось ще. Наприкінці виходить дуже кумедна картина, іноді зовсім незрозуміла, а іноді дуже красива. Можна змагатися командами, чий спільний малюнок вийде смішнішим.
Розвага 2. Вірю — не вірю
Ця гра буде особливо цікавою допитливим дітям. Наприклад, хтось із дорослих називає цікаві факти, а дитина має вгадати правда це чи ні. Можна придумати призи за правильну відповідь і якісь смішні завдання — за неправильні.
Розвага 3. Лего при свічках
Відмінна нагода побудувати щось цікаве з лего разом з дитиною. Поставте на підлозі кілька ліхтарів або свічок у закритих свічниках і приступайте до веселого будівництва!
Розвага 4. Твістер
Якщо у вас вдома є Твістер, сміливо діставайте його з шафи, коли вдома відключили світло. Дітям і дорослим доведеться не тільки згинатися в різних кумедних позах, але ще й робити це на дотик з мінімумом освітлення — це вдвічі кумедніше!
Розвага 5. Вгадай хто
Дуже весела гра, в яку можна грати вдвох або великою компанією. Її суть полягає в тому, що всі учасники повинні сісти у коло, а на лоб кожному клеїться стікер з ім’ям відомого персонажа, мультгероя тощо. Бачити напис на лобі в людини можуть лише інші члени сім’ї. Мета гри вгадати свого персонажа за допомогою запитань, на які можна відповісти лише так або ні.
Розвага 6. Дженга
Популярна настільна гра Дженга буде цікава дітям будь-якого віку, в неї можна грати, як одному, так і великою компанією. Вона розвиває спритність, дрібну моторику рук, уяву, а з блоків можна будувати найрізноманітніші конструкції. Кожен гравець по черзі кладе дерев’яний блок так, щоби можна було будувати вежу. Завдання кожного будувати так, щоб наступному гравцеві було складно покласти свій блок, не порушивши конструкцію. У кого впаде конструкція, той програв.
Розвага 7. Театр тіней
Озброївшись великим ліхтарем, можна влаштувати дитині театр тіней на стіні, використовуючи руки та підручні предмети.
Розвага 8. Гра на відчуття
Візьміть коробку або кошик, складіть туди кілька безпечних предметів: стаканчик, іграшка, цукерка, зубна щітка тощо. Надіньте дитині на очі пов’язку або попросіть заплющити очі. Давайте їй в руки по одному предмету, нехай вгадує за допомогою тактильних відчуттів.
Розвага 9. Придумайте кінець історії
Прочитайте частину історії та попросіть дитину подумати, що могло статися далі. Обговоріть варіанти, а потім дочитайте розповідь до кінця. Можливо, деякі моменти будуть навіть вгадані!
Розвага 10. Крокодил
Ця гра подобається дорослим і дітям. Чим молодші учасники, тим простіші слова слід загадувати. Тут залучається логіка, розвиваються артистичні здібності, міміка. І взагалі це дуже весело!
Час для родини
Щоб максимально корисно та спокійно провести час з рідними, коли немає світла, користуйтеся порадами психологині Анни Кушнерук:
1. Зробіть смачний та вітамінний напій у термосі.
2. Утепліться. Коли немає світла, люди фізично відчувають дискомфорт й холод.
3. Підготуйте свічки, смачні легкі закуски, чай з печивом і домашнім варенням.
4. Поспілкуйтеся з рідними про улюблені фільми, мрії, роздуми на ті чи інші теми.