В Україні нині вшановують бджолярів, а ще не починають нічого нового, бо за віруванням – воно не матиме успіху.
Килина, Веніамін, Віктор, Герман, Дмитро, Ігнатій, Марк, Михайло, Никон, Петро, Сава, Сергій, Федір, Зінаїда
Переповідають, що якось Калістрат молився. Це вздрів інший воїн і доніс воєначальнику. Той покликав Калістрата до себе, допитав і наказав принести жертву язичницьким богам. Християнин відмовився. Не зламали його ні страждання, ні побої.
Тоді воєначальник звеліли зашити Калістрата в шкіряний мішок і кинути в море. Кинули, й завмерли від дива. Мішок наштовхнувся на камінь, порвався, Калістрата підхопили дельфіни й винесли на берег. 49 воїнів побачили це й увірували в Господа.
Тоді воєначальник побив їх та спільно з Калістратом ув’язнив. Вранці їм усім зав’язали руки і кинули у водойму. Але узи розпалися. Тоді ще 135 воїнів увірували в Христа. І їх кинули до темниці та порубали мечем. Пізніше на місці їхніх страждань було збудовано храм.
На Русі до цього дня завершувалися бджолині дев’ятини – дев’ять днів, упродовж яких бджіл готували до зими. Бджолярі поміщали вулики в спеціальні укриття, а потім за звичаєм читали молитви святому про збереження бджіл взимку. Молитися просили дітей, яким не виповнилося ще семи років. Вважалося, що до цього віку дитина подібна до ангела.
День присвячували також збору меду. Вважалося, що саме 10 жовтня бджолина матка відлітає в новий вулик.
Люди пасічників обдаровували 10 жовтня презентами й пригощали домашньою випічкою. Наші предки вважали, що бджолярем може бути тільки людина з чистими помислами, бо в грішника бджоли загинуть.
За віруваннями селян Саватій був покровителем не тільки бджолам, а й коням. День славився ярмарками і змаганнями на конях.