Повідомити новину

Поширити:

У середу, 15 грудня, відбулася четверта сесія  Тернопільської обласної ради. Під час засідання депутати обговорили та проголосували за низку важливих для області питань. А основне – прийняли бюджет на 2022 рік.

Традиційно засідання депутати розпочали зі спільного виконання Гімну України. Опісля привітати депутатів облради прийшли тернопільські пластуни. Гарно заколядували та передали Вифлеємський вогонь миру голові Тернопільської обласної ради Михайлові Головку. Ця подія відбулася у рамках щорічної міжнародної скаутської акції до святкування Різдва Христового, яка полягає у поширенні символічного вогню, запаленого на місці народження Ісуса Христа.

Михайло Йосифович зазначив, що Вифлеємський вогонь миру є джерелом тепла, злагоди і сподівань та висловив слова вдячності пластунам.

Далі очільник області нагородив видатних краян Грамотами Верховної Ради України. Зокрема, за вагомий особистий внесок у соціально-економічний та культурно-освітній розвиток держави, активну громадянську позицію, сумлінну працю, високий професіоналізм нагороджено Грамотою Верховної Ради України Ольгу Романівну Ваврик – заступника директора з науково-просвітньої роботи Тернопільського обласного художнього музею. Також за вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної науки і освіти, впровадження сучасних методів навчання і виховання молоді, підготовку висококваліфікованих фахівців, сумлінну працю та високий професіоналізм нагороджено Грамотою Верховної Ради України  Оксану Іванівну Вівчар – професора кафедри безпеки та правоохоронної діяльності Західноукраїнського національного університету, доктора економічних наук.

Після всіх урочистостей депутати приступили до вирішення нагальних питань. Зокрема, прийняли звернення щодо неприпустимості введення множинного громадянства. У тексті звернення йдеться: «…Українці добре пам’ятають режим Януковича, при якому голова Служби безпеки України, міністр внутрішніх справ, міністр оборони, начальник Генерального штабу були громадянами Російської Федерації, і до яких трагічних наслідків це призвело. Не маємо допустити повторення цього в майбутньому. Тому добровільне набуття громадянином України громадянства іншої держави має означати автоматичну відмову від громадянства України з моменту набуття такою особою громадянства іншої держави.

Україна також має негативний досвід залучення до державного управління іноземців, які ставали громадянами України, не відмовляючись від громадянства інших держав (Н. Яресько, О. Квіташвілі, А. Абромавичус, У. Супрун та інші)…»

Зрештою депутати Тернопільської облради вимагають від Президента негайно відкликати подані ним законопроекти щодо множинного громадянства, зокрема проект Закону про внесення змін до Закону України «Про громадянство України» щодо підстав і порядку набуття та припинення громадянства України; позбавити українського громадянства осіб, які уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, є керівниками державних стратегічних підприємствах чи мають доступ до державної таємниці, у разі виявлення у них громадянства (підданства) інших держав.

Вимагають від Верховної Ради України: зняти з розгляду проект Закону про внесення змін до Закону України «Про громадянство України» щодо підстав і порядку набуття та припинення громадянства України; ухвалити закон про автоматичну втрату громадянства України без видання відповідного указу Президента України для громадян України, які добровільно набули громадянства держави-агресора — Російської Федерації.

Окрім того, депутати прийняли звернення до Кабінету Міністрів України щодо включення річки Дністер в Стратегію розвитку внутрішніх водних шляхів до 2021 року. Зрештою 54 рішення прийняли депутати Тернопільської обласної ради під час четвертої сесії.

«Дякую депутатському корпусу за злагоджену та конструктивну роботу!  Ми ухвалили низку звернень до вищого керівництва держави. Зокрема, щодо введення додаткових правил і заходів в зв’язку з вшануванням жертв Голодоморів, неприпустимості введення множинного громадянства та неприпустимості державного фінансування виробництва фільму, який принижує людську гідність і ображає почуття християн.

Також ухвалили низку господарських рішень. Підтримали клопотання комунальних підприємств Тернопільської обласної ради, зокрема, щодо надання дозволів на виготовлення проектно-кошторисної документації та проведення реконструкції будівель і благоустрою територій; прийняли проекти рішень про уточнені фінансові плани комунальних некомерційних підприємств; затвердили статути комунальних установ і підприємств тощо. Ну і найважливіше – прийняли бюджет на наступний рік. Переконані, що ми успішно завершили рік», – сказав Михайло Головко.

Теги: новини