У середу, 10 листопада, відбулося чергове засідання сесії Тернопільської обласної ради. Депутатський корпус ухвалив низку важливих як для області, так і для країни рішень. Зокрема, враховуючи пропозицію очільника краю Михайла Головка, відповідно до частини другої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Тернопільська обласна рада ухвалила проект рішення «Про звернення депутатів Тернопільської обласної ради до Президента України В.О. Зеленського, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо створення у місті Києві Українського національного пантеону Героїв».
«Дякую депутатському корпусу Тернопільської обласної ради за підтримку ініційованого мною звернення. Українці багато століть ведуть боротьбу за незалежну соборну державу. Упродовж всієї історії нації кожне покоління вносило свій вклад у боротьбу за свободу рідної землі.
Зараз увесь світ є свідком творення нової української історії, боротьба за незалежність триває! І, як ніколи, українцям потрібна опора, міцний фундамент для досягнення повної перемоги. Однією зі складових цього фундаменту має стати Український національний пантеон Героїв!
Цей меморіальний комплекс буде місцем єднання, де кожен українець відчуватиме себе представником великого народу, гордим за його героїчне минуле, а також усвідомлюватиме себе причетним до творення його сучасної історії!» – зазначив Михайло Йосифович.
У зверненні йдеться про те, що з метою увічнення пам’яті про українців, які віддали своє життя за свободу, незалежність і територіальну цілісність України у протистоянні російській агресії, українських борців за незалежність у XX столітті, збереження національної пам’яті для наступних поколінь про мужність і патріотизм захисників Української держави депутати Тернопільської обласної ради закликали керівництво держави:
– невідкладно розпочати практичне втілення в життя проекту спорудження у місті Києві Українського національного пантеону Героїв;
– забезпечити перепоховання у новоствореному меморіальному комплексі видатних українських діячів — Пилипа Орлика, Богдана Хмельницького, Симона Петлюри, Євгена Коновальця, Степана Бандери, Андрія Мельника та інших.