Повідомити новину

Поширити:

Вакцинація – єдина можливість уберегтися від коронавірусної інфекції або перенести її у легкій формі. Скільки не наголошували би на цьому урядовці, українці продовжують свідомо ігнорувати можливість щепитися. Тому минулого тижня Міністерство охорони здоров’я України своїм наказом затвердило перелік організацій, представники яких підлягають обов’язковій (!) вакцинації проти COVID-19.
Згідно із наказом, на період дії карантину, встановленого Кабінетом МОЗ, з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби, обов’язковій вакцинації проти COVID-19 підлягають працівники:

  • центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;
  • місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів;
  • закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ, незалежно від типу та форми власності.

Це рішення добряче обурило українців. Хтось уже підшукує іншу роботу, хтось – можливість незаконно отримати сертифікат про вакцинацію, інші ж задумуються: а може, й справді варто…
З цього приводу ми поспілкувалися з Марією Павельєвою, регіональною координаторкою вакцинації у Тернопільській області.
Пані Маріє, яка кількість людей провакцинована на Тернопільщині станом на понеділок 11 жовтня? Зокрема, люди якого віку вакцинуються найбільш охоче?
– Від початку вакцинальної кампанії, тобто з 25 лютого, в нашому краї отримали одну дозу вакцини 167 тисяч осіб, що становить 16,3% населення області, завершили вакцинацію 134 тисячі (13,1%).
Наразі найчастіше вакцинуються особи у віці 20-39 років (91 тисяча) й у віці 40-49 років (64 тисячі).
– Щодо дітей, скільки з них вже провакциновані і  з яких причин батьки дають згоду на вакцинацію?
–  На Тернопільщині провакцинували 324 дитини у віці від 12 до 17 років. Напевне, батьки вакцинують дітей, зважаючи на стан їх здоров’я. Тобто або в дітей є певні хронічні захворювання, або ж вони раніше важко переносили пневмонії. Тому, щоб не наражати їх на небезпеку, вважають за потрібне щепити від ковіду. Я переконане, що це правильне рішення.
Чимало людей побоюються вакцинуватись, бо переконані, що їх самопочуття погіршиться.
– Звичайно, можуть з’явитися такі симптоми, як підвищення температури, головний біль, біль у місці введення вакцини. Але вони є короткочасними і це – ніщо порівняно зі симптомами ковіду. Жодна людина на Тернопільщині внаслідок вакцинації не потрапила в лікарню, тим паче не померла.
Чимало українців переконані: перехворів і вже не варто вакцинуватися, або ж маю хронічну недугу, то для чого ще більше вбивати імунітет. Що можете порадити у такому випадку?
– Насамперед, хочу сказати, після захворювання на коронавірус немає стійкого імунітету, тобто він недовготривалий. Окрім того, варто врахувати і той факт, що минулоріч люди хворіли іншим видом вірусу. З тих пір він мутував, став сильнішим. Тому, якщо ви, скажімо, навесні перехворіли і зараз не вакцинувалися, маєте великий ризик заразитися.
Вкотре наголошую, вакцинація проводиться для того, щоб значно зменшити ризик госпіталізації, полегшити перебіг захворювання.
Як бачимо, сьогодні значно зростає кількість хворих як на Тернопільщині, так і в Україні. Окрім того, фіксують високу летальність. Ба більше того, помирають саме невакциновані люди.
Повернімося до обов’язкової вакцинації. Пані Маріє, представники яких професій найбільш охоче вакцинуються?
– Чи не найбільше увага у цьому питанні була прикута до освітян, адже ті безпосередньо контактують із дітьми. Так, спершу працівники освіти не дуже охоче погоджувались на вакцинацію. Сьогодні ж все виглядає набагато оптимістичніше. Наразі на Тернопільщині дві дози вакцини отримали 46,9% освітян, одну дозу – 59,3%.
До слова, минулого тижня в Україні розпочалася серія «круглих столів», спрямованих на підвищення прихильності літніх людей до вакцинації проти COVID-19.
У МОЗі повідомили, що на Тернопільщині серед осіб у віці 60+ щеплено 1 дозою лише 18,6%, 2 дозами – 14,8%. Як розповіла Ольга Ярмоленко, директорка департаменту охорони здоров’я Тернопільської ОДА, дієвою була робота мобільних бригад в селі. Таким чином вакцина була наближена до населення. Департамент домовлявся з селищними головами про приїзд мобільної бригади. Люди, які першими отримали таким чином щеплення, стали прикладом для інших селян. Є надія, що зрештою українці зрозуміють, що вакцинація – єдиний спосіб уберегтися від ковіду.
Будьте здорові!
Зоряна ДЕРКАЧ