Повідомити новину

Поширити:

В Україні розпочалася чергова хвиля коронавірусу. Про це говорять епідеміологи і вкотре просять людей дотримуватися соціальних дистанцій, одягати маски у людних місцях, та й загалом без потреби не перебувати у залюднених закритих приміщеннях. Вже який тиждень в Міністерстві охорони здоров’я попереджували, що невдовзі в країні запровадять нову епідзону з низкою обмежень. Прогнози урядовців збулися.
Новий рівень епіднебезпеки, нові обмеження
21 вересня відбулося позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. До засідання долучилися також голови обласних державних адміністрацій.
Державна комісія заслухала доповідь Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка щодо поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 та розглянула питання впровадження в усіх регіонах країни «жовтого» рівня епідемічної небезпеки.
Відтак «жовтий» рівень епіднебезпеки в усіх регіонах України встановлено з 23 вересня. У межах цього рівня заборонено зокрема проведення масових заходів за участю більш як 1 особи на 4 кв. м. площі будівлі або території, заповненість кінозалів та залів інших закладів культури понад 50% місць, заповненість спортзалів і фітнес-центрів не більше ніж 1 особа на 10 кв. метрів тощо. Водночас вимоги до «жовтого» рівня є пом’якшеними для вакцинованих.
Особливу увагу учасники засідання звернули на охоплення вакцинацією працівників освіти. З урахуванням обговорення Державна комісія доручила головам обласних державних адміністрацій вжити заходів до:

  • можливості залучення до процесу вакцинації, у тому числі, вчителів та працівників закладів освіти можливостей існуючих пунктів щеплень у закладах освіти;
  • забезпечення можливості та організації вакцинації у тому числі вчителів та працівників закладів освіти за допомогою виїзних мобільних вакцинальних сесій у разі відсутності в закладах освіти постійних пунктів щеплень;
  • інформування та проактивного запрошення до вакцинації не лише вчителів та працівників закладів освіти, а також їхніх родичів та родичів здобувачів освіти до існуючих пунктів щеплень у закладах освіти та під час роботи виїзних мобільних вакцинальних сесій.

Що загрожує Тернопільщині?
Напередодні міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що чотири регіони України близькі до “червоного” рівня епідемічної небезпеки. Зокрема Чернівецька, Волинська, Івано-Франківська і, на превеликий жаль, Тернопільська області.
Яка ситуація із поширенням коронавірусної інфекції на Тернопільщині ми запитали в головної санітарної лікарки області Оксани Чайчук.
«Те, що ситуація є доволі серйозною ми бачимо із лабораторних показників, які ми подаємо щоденно. По Тернопільщині ми перевищуємо захворюваність по двох показниках. Перший – це коефіцієнт виявлення нових випадків, зокрема, постановою Кабміну затверджений показник 4%, а протягом двох останніх тижнів у нас він складає – 11,75%. Другий – показник інтентивності, згідно із Постановою він не повинен перевищувати 75 на 100 тисяч населення, по області – 226,6, а по Тернополю – 244,5. Загалом більшість області перевищує цей показник, за виключенням території колишніх Бережанського, Шумського районів, трішки більше (84,3) має Кременецький район», – зазначила Оксана Тимофіївна.
Головна санітарна лікарка області каже, що згідно із вище згаданою Постановою, якщо регіон перевищує показники по двох і більше показниках впродовж більш як трьох днів – це покази до впровадження «червоної» епідзони. Однак, щоб виправити становище урядовці дали Тернопільщині кілька днів. Зокрема для того, аби зробити усе, щоб вакцинувалися якомога більше освітян, людей з груп ризику тощо.
«Маємо ще трішки часу. Його треба використати максимум ефективно. Хочу зауважити, що з часу початку проведення вакцинації в області захворіли 263 вакцинованих людей. Переважна більшість перенесли хворобу легко, одиниці, з середнім перебігом, були госпіталізовані, з важким перебігом – жодного випадку», – сказала пані Чайчук.
Додамо, що вчора на Суспільному телебачення з’явилася інформація про те, що на Чортківщині у школі села Поділля коронавірусом інфікувалися 16 учнів і 6 працівників. Про це розповів епідеміолог обласного центру контролю хвороб Володимир Паничев. В усіх – легкий перебіг хвороби, вони лікуються вдома. Володимир Паничев зазначив, що загалом обстежили 120 людей.
«Розпочався спалах з того, що захворіли двоє викладачів одночасно. До речі, вони з однієї сім’ї. Школа перейшла на дистанційне навчання, захворіли учні 3 та 10 класу», – додав Паничев.
Як розповіла директорка обласного департаменту освіти Ольга Хома, станом на 20 вересня на Тернопільщині вакцинувалися понад 67 відсотків працівників закладів освіти. Зрештою в області працюватимуть більш, ніж 30% закладів освіти. Там імунізовані понад 80% працівників.
Хоча пані Чайчук розповіла, що кількість вакцинованих освітян зростає з кожним днем, тож є шанс, що за ці дні зросте й кількість освітніх закладів, яким дозволять працювати.
«Хочу наголосити, що під час засідання комісії йшлося й про те, якщо у закладі вакциновані менше 80% працівників, його зачиняють на карантин, без дистанційного навчання і збереження заробітної плати», – додала Оксана Тимофіївна.
Зоряна ДЕРКАЧ