Повідомити новину

Поширити:

Поки в нас балакали івано-франківці зробили
14 липня в конференц-залі ПзОВ «Перлина Придністер’я» поблизу с. Михальче Городенківської міської ради на Івано-Франківщині відбувся Форум громад Дністровського каньйону. Городенківська міська територіальна громада ініціювала міжмуніципальний проект «Дністровський каньйон», метою якого є збереження та розвиток, як туристичного об’єкта, пам’ятки природи – Дністровського каньйону на засадах співробітництва між Придністерськими громадами Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької областей, яких загалом є 33. Проєкт реалізується за підтримки Міністерства розвитку громад України. Термін реалізації проекту – 5 років. Початок реалізації проекту 1 серпня 2021 року.
Тернопільську область на заході представляли директорка департаменту культури та туризму Світлана Байталюк та голови Борщівської, Заліщицької, Золотопотіцької, Іване-Пустенської, Коропецької, Мельнице-Подільської, Монастириської, Товстенської територіальних громад.
Світлана Байталюк розповіла про розвиток туризму у громадах Придністер’я та повідомила, що Тернопільщина була однією із перших областей, яка ініціювала питання вироблення спільних підходів до використання найбільшого в Європі каньйону річки Дністер, розроблення спільних туристичних маршрутів та їх просування на ринку.
Унікальні можливості тернопільського Придністер’я
Долина Дністра є геологічний і ботанічний музей під відкритим небом: тут нараховується більше 100 унікальних пам’яток природи, понад 300 пам’яток історії, культури, архітектури, що є основою для створення локальних туристичних пропозицій.
Громади, учасники проекту, мають населені пункти, які виходять безпосередньо до долини Дністра, а природньокліматичні умови придатні для організації екскурсійного туризму, сільського зеленого туризму, а також різних видів рекреаційно-туристичної діяльності – лікувально – та спортивно-оздоровчої, масового пляжно-купального відпочинку, рибної ловлі і навіть судноплавного.
Активний водний туризм, а саме сплав річкою Дністер є однією з найпопулярніших пропозицій літнього туристичного сезону в Україні.
Всі ці унікальні можливості є основою для розробки локальних туристичних продуктів тернопільського Придністер’я. Туристичні фірми пропонують більше 30 комплексних маршрутів, які включають відвідання печер, водоспадів та організація сплавів по Дністру. Особлива увага приділяється облаштуванню туристичних стоянок, здійсненню заходів щодо підвищенню безпеки туристів.
Такий крок дозволить учасникам договору спільно залучати кошти з держбюджету та міжнародної технічної допомоги, брати участь у проєктах транскордонного співробітництва ЄС, а це, своєю чергою, дозволить розвивати економіку, відновлювати інфраструктуру та покращувати рівень життя у територіальних громадах.
Борщівська територіальна громада є лідером і носієм бренду «Печери Тернопільщини», у Монастириській територіальній громаді розбудовується музей під відкритим небом «Лемківське село», в якому збережені тисячі унікальних артефактів історичної і культурної спадщини лемківського етносу. Це гарний приклад реалізації проекту щодо розвитку музейного туризму. Заліщицька територіальна громада працює над пошуком джерел фінансування для реалізації проєкту «Створення рекреаційної зони з реновацією набережної «Сонячний пляж» та туристичного маршруту «Стежка здоров’я» в місті Заліщики» з метою відновлення колишньої слави курортної території. У Коропецькій територіальній громаді розвивають сільський зелений туризм. Далеко за межами громади вже не один рік надає послуги колоритна садиба «У музиканта – коваля» та інші.