Повідомити новину

Поширити:

Спека, яка панує цими днями, змушує все більше людей шукати захисту від палючого сонця на берегах водойм. На жаль, часто люди не дослухаються до застережень. Заходять у воду, будучи у стані алкогольного сп’яніння, пірнають у водойми, не знаючи глибин та рельєфу дна, не вміючи плавати тощо. І як наслідок – втрачені людські життя. З початку 2021 року на водоймах Тернопільської області загинули 11 людей, з них 2 неповнолітніх.
Відлік життів, які забрала вода, було продовжено 27 червня. Того дня близько 23 години у Тернопільському ставі втопився дев’ятнадцятирічний житель Волині, який пішов купатися та не повернувся. Для проведення пошукових заходів на місце події залучили відділення 1 ДПРЧ 1 ДПРЗ Головного управління та рятувально-водолазне відділення АРЗ СП: всього 11 рятувальників та 5 одиниць техніки, в тому числі 2 плавзасоби.
Зусиллями  рятувальників 28 червня о 12:00 тіло виявлено та піднято на поверхню.
Рятувальники вкотре звертаються до жителів області з проханням дотримуватися правил безпеки на водоймах. Це необхідна умова, від якої залежить збереження людського життя і здоров’я!
Вирушаючи на відпочинок до води, пам’ятайте  обов’язкові правила, які допоможуть вберегти життя.
Купатися краще вранці або ввечері, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання. Температура води має бути не нижче 17-19 градусів, у холоднішій перебувати небезпечно. Плавати у воді можна не більше 20 хвилин, причому цей час необхідно збільшувати поступово, починаючи з 3-5 хвилин. Не слід доводити себе до ознобу. При переохолодженні можуть виникнути судоми, втрата свідомості. Краще купатися кілька разів по 15-20 хвилин. Не можна входити та пірнати у воду після тривалого перебування на сонці, бо периферичні судини дуже розширені для тепловіддачі. При охолодженні у воді настає різке рефлекторне скорочення м’язів, що призводить до припинення дихання.
Якщо немає поблизу обладнаного пляжу, безпечне місце для купання необхідно вибирати з поступовим схилом та твердим чистим дном. У воду слід заходити обережно. Не влаштовуйте ігри на воді: підпливаючи під тих, хто купається, хапаючи їх за ноги чи  подаючи помилкові сигнали про допомогу.
Дуже обережно плавайте на надувних матрацах і надувних іграшках! Вітром або плином їх може віднести дуже далеко від берега, а хвилею – захлеснути, із них може вийти повітря, і вони втратять плавучість. Ніколи не пірнайте в незнайомих місцях, які спеціально необладнані. Навіть якщо напередодні це місце було безпечним для стрибків, то за ніч могли щось вкинути у воду або плином могло принести корчі.
Не запливайте далеко, тому що можна не розрахувати своїх сил.
Купання із маскою, трубкою і ластами потребує обережності. Не плавайте з трубкою при значних хвилях води. Плавати треба тільки уздовж берега та під постійним наглядом, щоб за потреби вчасно надали допомогу. Не наближайтеся до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу.
Пам’ятайте, порушення цих правил – залишається головною причиною загибелі людей на воді.
Як свідчить статистика, багато людей тоне влітку під час спеки. У воді судома зводить м’язи, і це лякає людину – на якусь мить розладнується дихання, втрачається координація рухів, голосову щілину зводить спазм. Цього іноді достатньо, аби захлинутися. Коли звело литку (а це, до речі, буває найчастіше), слід захопити рукою пальці ноги, сильно притягти їх до себе і тримати так, незважаючи на біль. Допомагає й енергійний масаж у воді напружених м’язів. Як правило, через 3-5 хвилин судоми минають без стороннього впливу. Отже, треба просто протриматися цей час на плаву, не панікувати.