Повідомити новину

Поширити:

Коронавірус вніс свої корективи у життя не те, що країни, а й світу. Та сьогодні ми поговоримо не про негатив закордонного вірусу, а про, не повірите(!), позитив. Здавалося б, що доброго приніс коронавірус? А те, що чимало українців, врешті-решт, познайомилися з красою, історією, неповторністю рідного краю. Більше року кордони для переважної більшості наших земляків були закриті. Тож для того, щоб відпочити, люди почали шукати цікаві оздоровчі місця, відпочинкові комплекси тощо на території країни. І чимало здивувалися, усвідомивши, на скільки вони мало знають про свою Батьківщину. Шукаючи пригод в чужих краях, і не уявляли, що в рідній державі куди цікавіше. Тож відтепер кожна область розкриває свій потенціал для туристів…
З цієї нагоди днями у Збаражі відбувся круглий стіл на тему «Мандруй Україною. Тернопілля». На захід приїхали туроператори з різних куточків України.
Участь у ньому взяли голова Тернопільської ОДА Володимир Труш, голова Держтурагентства Мар’яна Олеськів, заступниця міністра культури та інформаційної політики Лариса Петасюк, народні депутати Володимир Гевко та Євгенія Кравчук.
“У Тернопільській області є 34 замки, безліч унікальних релігійних та природних об’єктів, які можуть стати надзвичайно цікавими для туристів як з України, так і з-за кордону. Минулого року закрилися зовнішні кордони, й український турист почав мандрувати Україною. Виявляється, у нас є багато пам’яток, якими можемо пишатися і влаштовувати надзвичайні атракції для туристів, щоб вони збагачувалися новими знаннями та відомостями про власну країну”, – зазначив на початку круглого столу очільник Тернопільщини.
Голова Держтурагентства Мар’яна Олеськів наголосила, що для промоції туристичного бренду не потрібно багато коштів. Головне – ідея та бажання.
“Впродовж тривалого часу туризм фінансували за залишковим принципом. Однак за останні два роки ситуація кардинально змінилася. Ми розуміємо, що ця галузь є одним із поштовхів до економічного розвитку як окремого краю, так і країни загалом. Тому потрібно стимулювати українців відпочивати на теренах нашої держави, тим самим збагачуючи її”, – зазначила Мар’яна Олеськів.
Так, для популяризації внутрішнього туризму торік стартував проект #МандруйУкраїною. Ще одним кроком для відновлення туристичної привабливості регіонів стала програма «Велика реставрація». Вже цього року проведуть відновлювальні роботи на 22 об’єктах культурної та історичної спадщини.
Два з них розташовані на Тернопільщині. Це – Збаразький замок, де проведуть капітальний ремонт і реставрацію  перехідного мосту та ескарпових стін, і Чортківський замок. Тут ліквідують аварійний стан даху пам’ятки архітектури національного значення XVII ст.
Ми працюємо у  тісній комунікації, і багато ідей реалізуються за участю представників усіх рівнів влади. Я дуже задоволена форумом, це хороший майданчик для обміну думками та пропозиціями”, – зазначила заступниця міністра культури та інформаційної політики Лариса Петасюк.
Цікавими були виступи представників провідних українських турагенств. Вони відверто вказали на всі як плюси, так і мінуси туристичних принад краю. Додали, що родзинкою є не лише старовинні замки, історичні пам’ятки, а й унікальні печери. Тому варто таки змінити провінційний підхід до розвитку туризму, показати не лише українським туристам, а й закордонним, що Тернопільщина – сучасна, гостинна, розвинена область.
Впродовж кількох днів туроператори та учасники Форуму мандрували Тернопільщиною, аби пізнати її туристичні родзинки, познайомитися з привабливими локаціями та крафтовою продукцією, яку виготовляють господарі нашого краю.
Зоряна ДЕРКАЧ