Повідомити новину

Поширити:

Ще кілька днів – і в наших оселях пролунає світле «Христос Воскрес!». Ще трішки – і ми зберемося за великим сімейним столом, ділитимемось великодніми яєчками, куштуватимемо смаколики, які дбайливо приготували наші мами і бабусі. Ще трішки – і на душі стане радісно і спокійно. Та є одне але… Не забуваймо про коронавірус, адже варто нам розслабитися, допустити помилку, порушити дистанцію, не одягнути маску, махнути рукою на застороги й обережність, як він одразу ж про себе нагадає.
«Загальна позиція Церков не змінилася. Свята мають минути безпечно для всіх, тому потрібно дотримуватися загальних заходів безпеки, які діють по всій території України. Зокрема, дотримання соціальної дистанції, маскового режиму. Бажано також, щоб віряни під час богослужінь перебували на вулиці, біля церкви. Люди вже звикли до таких правил, розуміють. Я думаю, що ці свята минуть спокійно, без жодних ексцесів, пов’язаних із якимось можливим сплеском підвищення захворюваності», – зазначив керуючий Тернопільською єпархією Православної церкви України архієпископ Нестор.
Епідеміологи застерігають краян бути обережними. Так, ситуація довкола поширення коронавірусної інфекції на теренах Тернопілля має тенденцію до зниження. Однак як складеться в подальшому і чи буде сплеск захворюваності після святкування Великодня, залежить тільки від кожного з нас.
«Уже одинадцятий день поспіль зберігається тенденція до зниження захворюваності на COVID-19. При цьому наявні подобові коливання, пік яких припадає на середу та четвер. З одного боку, це пов’язано із суб’єктивними обставинами – поведінка людей, вчасне звернення за медичною допомогою у понеділок-вівторок. Об’єктивні фактори, що призводять до коливань, – це надходження біоматеріалу. Найбільше навантаження на лабораторію, як правило, спостерігається теж у середу-четвер. Епідемічний процес із COVID-19 на Тернопільщині відбувається хвилеподібно. Наразі регіон перебуває на стадії зниження рівня захворюваності. Однак після Пасхи ситуація може бути протилежною», – зазначає епідеміолог Володимир Паничев.
Головна санітарна лікарка області Оксана Чайчук підтверджує: захворюваність, хоч і не значно, та знизилась, однак і надалі залишається на рівні високих показників і викликає тривогу. З початку року на Тернопільщині коронавірус підтверджено у 31099 осіб, а всього від початку пандемії – 65293 осіб. Як бачимо, цьогоріч хворих значно більше.
«Позитивною тенденцією є те, що наразі кількість тих, хто одужав, є більшою, ніж тих, хто захворів. Приміром, за попередню добу інфікувалися 184 людини, у той же час одужали 399 осіб.
Чимало проводимо й тестувань. Скажімо, того ж дня протестовано 949 осіб, а від початку року – 104 584», – додала пані Чайчук.
Епідеміологиня каже, попри те, що ситуація дещо стабілізується, в нашому краї й надалі зберігається висока смертність від «ковіду». Скажімо, лише за попередню добу на Тернопільщині коронавірус забрав життя восьми людей, зокрема жінки 76 р. (Кременецький район, с. Цеценівка), жінки 100 р. (Тернопільський район, с. Мечиків), чоловіка 72 р. (м. Монастириська), жінки 73 р. (м. Тернопіль), чоловіка 61 р. (м. Бучач), чоловіка 56 р. (м. Кременець), чоловіка 77 р. (м. Тернопіль), жінки 81 р. (м. Тернопіль). Від початку року жертвами коронавірусу стали 580 осіб. За минулий рік померли 460 людей. Як бачимо, за кілька місяців 2021 року ми досягли, а то й перевершили минулорічні показники.
Пані Чайчук зауважує, що коронавірус найбільше діагностують у людей працездатного віку, проте його жертвами стають і літні люди, а також ті, хто страждає від хронічних захворювань.
«Найчастіше COVID-19 підтверджують у людей віком від 30 до 49 років. Чому саме такого віку? Ці люди найчастіше відвідують місця масового скупчення, користуються громадським транспортом та й ходять на роботу, словом, соціально активні. До слова, дещо знизилася захворюваність серед дітей. Нині вона становить 6%. Це завдяки тому, що в області вчасно запровадили карантинні заходи, відправили дітей на дистанційне навчання», – розповіла лікарка.
Відсоток перевищення епідпорогу захворюваності на грип на ГРВІ сягає 131,8% (має бути не вище 100%). Пані Чайчук заспокоює, що це не критично, адже ще донедавна він становив більше 200%, а тепер знижується.
Щодо завантаженості ліжко-місць, призначених для «ковідних» хворих: без підозр – 43,27%, з подачею кисню – 43,8%, а має бути не вище 65%. Як бачимо, є значний резерв ліжко-місць.
Головна санітарна лікарка області втішила новиною, що наразі в області немає активних спалахів коронавірусу.
Ситуація покращується, але тільки від нас залежить, відступить вірус лише на деякий час чи набере нових обертів. Тому дотримуйтеся дистанції, мийте руки та добряче наїжтеся яєць з тертим хроном, побільше усміхайтеся – і все буде добре.
Будьте здорові!
Зоряна ДЕРКАЧ